środa, 4 października, 2023

Jaką odmianę wybrać? Odwiedziliśmy poletka Poznańskiej Hodowli Roślin [WIDEO]

spot_imgspot_img

Bieżący rok jest specyficzny pod wieloma względami. Ograniczenia wynikające z reżimu sanitarnego wprowadzają komplikacje w przebiegu tegorocznych edycji dni pól i wystaw plenerowych. Wiedza płynąca z tego typu spotkań oraz lustracja poletek demonstracyjnych ułatwia podjęcie decyzji o doborze technologii ochrony roślin czy też wyborze właściwej odmiany do siewu.

Doskonale wiedzą o tym również firmy hodowlano-nasienne, wśród których znajduje się m.in. Poznańska Hodowla Roślin. By ułatwić rolnikom zapoznanie się z szeroką ofertą odmianową PHR udostępnia swoje poletka demonstracyjne w wersji wirtualnej. Bogaty materiał zdjęciowy oraz wideo dostępny jest na mediach społecznościowych oraz stronie PHR.

Od poniedziałku 08.06 możliwa jest również osobista lustracja poletek w Nagradowicach, po uprzedniej rejestracji. Pracownicy Poznańskiej Hodowli Roślin pilnują, żeby podczas zwiedzania poletek odmianowych zachować wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na konkretny termin. Doradcy z Poznańskiej Hodowli Roślin przeprowadzą zgłoszonych uczestników przez poletka i przekażą wszystkie informacje na temat prezentowanych odmian.

W szerokiej ofercie odmianowej Poznańskiej Hodowli Roślin znajdują się nowoczesne i wysoko plonujące odmiany zarówno zbóż jak i roślin strączkowych. To m.in. odmiany pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i jarego, żyta oraz owsa. Wśród roślin strączkowych PHR oferuje szeroki wybór grochów siewnych jadalnych i pastewnych, łubinów wąskolistnych oraz łubinów żółtych. Dodatkowo na poletkach w Nagradowicach obejrzeć można wysiane odmiany traw, facelii błękitnej oraz gorczycy białej.

Strączkowe – Publikacja specjalna Agro Profil

Dla wszystkich zainteresowanych oferta odmianową Poznańskiej Hodowli Roślin przygotowaliśmy specjalny materiał wideo prosto z poletek demonstracyjnych! Wraz z panem Piotrem Uciechowskim, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu PHR lustrujemy prezentowane odmiany. W filmie można zapoznać się z dokładną specyfikacją i profilem agrotechnicznym odmian z hodowli PHR.

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników