piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Mospilan 20 SP liderem na rynku insektycydów!

spot_img

Mospilan 20 SP ponownie został doceniony przez rolników i sadowników – to własnie po niego sięgali oni najczęściej w tegorocznym sezonie, o czym poinformowała agencja badawcza Kleffmann. Łącznie przy użyciu produktu Mospilan 20 SP chroniono ponad 0,5 mln hektarów. Pani Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w firmie Sumi Agro Poland podziękowała rolnikom i sadownikom za zaufanie, i podkreśliła ze lata badań oraz wkład, jak został włożony w rozwój tego produktu okazały się trafione.

 

Trudny sezon

2018 rok przyniósł ze sobą ciężki sezon dla rolników oraz sadowników. Najpierw utrudnione siewy upraw ozimych, liczne wymarznięcia, a później długotrwała susza, która dotknęła również upraw jarych. Wszystko to odbiło się negatywnie na powierzchni zasiewów ozimin, a przede wszystkim na jakości i wielkości plonów ogółem. Sadownicy również nie mieli łatwego sezonu, mieliśmy do czynienia z klęską urodzaju, która odbiła się negatywnie i wprowadziła bardzo niskie ceny w skupach. Często przy wysokich kosztach pracy zbiory okazywały się nieopłacalne.

Pomimo trudnej sytuacji, która miała również odbicie w niższych nakładach ponoszonych przez rolników na ochronę roślin, nasz flagowy insektycyd Mospilan 20 SP utrzymał swoją pozycję. Cieszy nas to tym bardziej, że w roku 2018 zmagaliśmy się nie tylko z gorszą koniunkturą, ale i z produktami generycznymi (postpatentowymi). Okazuje się jednak, że produkt najwyższej jakości broni się sam. Mospilan 20 SP kolejny rok z rzędu był najchętniej wybieranym insektycydem w Polsce – komentuje Bohdan Strzyżewski, dyrektor sprzedaży w firmie Sumi Agro Poland.

 

Lider nie tylko w uprawach rolniczych

Zarówno w uprawach rolniczych, przede wszystkim rzepaku, jak i ogrodniczych Mospilan 20 SP utrzymał swoją dotychczasową pozycję. Jest numerem jeden m.in. w uprawach sadowniczych (jabłoń, wiśnia, czereśnia, grusza, śliwa) i owocach jagodowych (truskawka, malina, porzeczka), zajmuje również wiodącą pozycję w uprawach warzywniczych. Mospilan 20 SP to także niezmiennie drugi najczęściej wybierany produkt do ochrony insektycydowej rzepaku.

Sukces Mospilanu to przede wszystkim doskonała substancja czynna w najbardziej stabilnej formulacji SP, która zapewnia najwyższą skuteczność działania. Ważną cechą jest także najlepszy profil bezpieczeństwa dla pożytecznych zapylaczy ze wszystkich dostępnych na rynku insektycydów. Nie mogę również nie wspomnieć o wygodnej formie użytkowej – woreczkach wodnorozpuszczalnych, które wpływają na bezpieczeństwo stosującego oraz 4-letnim terminie ważności produktu – podkreśla Urszula Filipecka.

źródło: Sumi Agro
fot. firmowe

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników