środa, 21 lutego, 2024

Ukraińcy stali się najbardziej aktywnymi nabywcami mieszkań w Polsce

spot_img

Jak donosi UBN (Ukraine Bisness News), powołując się na Wprost, Ukraińcy kupili 4 275 mieszkań w Polsce w 2022 roku i stali się liderami wśród obcokrajowców w kupowaniu nieruchomości mieszkaniowych w naszym kraju.

W sumie w ubiegłym roku cudzoziemcy kupili w Polsce około 10 tys. mieszkań. Drugie miejsce pod względem aktywności na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce zajęli Niemcy, którzy kupili 1 118 mieszkań, a trzecie Białorusini – 889 mieszkań. Obywatele Federacji Rosyjskiej kupili kolejne 276 mieszkań.

Publikacja wskazuje, że część Ukraińców, którzy opuścili kraj z powodu wojny, to zamożne osoby, które zaczęły kupować mieszkania, nie licząc na gościnność polskich rodzin i państwowe programy wsparcia uchodźców.

Część Ukraińców prawdopodobnie postrzegała też zakup mieszkania w Polsce jako możliwość ulokowania kapitału na bezpiecznym rynku.

Źródło: UBN

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x