sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ukradł 8 ton pszenicy za pomocą…wiadra!

spot_img

Przestępcy co rusz zaskakują kradzieżami na różne sposoby. Wiele z tych sytuacji nadawałaby się na groteskową komedię. Nie inaczej było w przypadku kradzieży zboża w gminie Lewin Brzeski. 40 letni mężczyzna postanowił ukraść 8 ton zboża za pomocą wiadra. Niemożliwe? A jednak!

Ukradł 8 ton pszenicy i zniszczył 60 arów pola

Na początku września, policjanci z Lewina Brzeskiego przyjęli zawiadomienie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego. Z relacji poszkodowanego wynikało, że z magazynu w jednej z miejscowości w gminie miało zniknąć 8 ton pszenicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Już dzień po zgłoszeniu ustalili podejrzanego – to 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam wjechał do magazynu. Przez całą noc, przy wykorzystaniu wiadra, załadował na przyczepę 8 ton pszenicy. Podczas szeregu wykonanych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyzna jadąc po swój łup, postanowił skrócić sobie drogę. Kilka kilometrów przejechał środkiem pola na którym rosła kukurydza. Swoim działaniem zniszczył 60 arów tej uprawy.

Podejrzany swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Dotyczą one kradzieży i zniszczenia mienia. Do przedstawionych zarzutów się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źrodło: Opolska Policja

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Mistrz, no kurwa mistrz dyskrecji.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x