niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Ujęto sprawcę podpaleń z Mąkowarska

spot_img

Ujęto sprawcę podpaleń

Funkcjonariusze Policji z Koronowa (woj. kujawsko-pomorskie) zidentyfikowali 21-latka podejrzanego o dokonywanie podpaleń rolniczego mienia. Mężczyzna odpowie za pięć przestępstw dotyczących podpaleń stodół i pustostanów. Straty wynikające z jego przestępczej działalności sięgają kilkuset tysięcy złotych. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Przebieg wydarzeń

W sobotę, 18 stycznia 2020 r., w miejscowości Mąkowarsko doszło do pożaru drewnianej stodoły z balotami słomy, które uległy częściowemu spaleniu. Właściciel obiektu oszacował straty na 3000 złotych. Natomiast w niedzielę, 19 stycznia 2020 r., w miejscowości Dziedzinek podpalony został niezamieszkały dom jednorodzinny. Budynek uległ całkowitemu spaleniu. Straty to 50 000 złotych.

Interwencja Policjantów z Koronowa

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji z Koronowa, przy wsparciu biegłego do spraw pożarnictwa, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Analiza  materiału dowodowego pozwoliła kryminalnym na wytypowanie podejrzanych. W rezultacie zatrzymano dwie osoby. Jedną z nich przesłuchano w charakterze świadka i po przesłuchaniu zwolniono. Natomiast drugi przesłuchany usłyszał  zarzuty. 21-latek odpowie za uszkodzenie mienia. Policjanci udowodnili mu łącznie pięć przestępstw.

Wcześniejsze przypadki

Pierwsze podpalenie nastąpiło 1 maja 2019 roku. Wówczas rzecz dotyczyła  podpalenia drewnianej stodoły na terenie Mąkowarska. Przy czym, znajdujące się w budynku baloty słomy uległy całkowitemu spaleniu. Straty oszacowano na 81 000 złotych. Kolejne dwa podpalenia miały miejsce w lipcu i sierpniu ubiegłego roku, również na terenie wsi Mąkowarsko. 21-latek podpalił tam słomę znajdującą się w okienku piwnicznym niezamieszkałego domu, który uległ częściowemu spaleniu. Straty oszacowano na 100 000 złotych. W kolejnym miesiącu spłonął natomiast stóg ze słomą o wartości 16 000 złotych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: portal kujawsko-pomorska policja

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników