sobota, 23 października, 2021
spot_img

Trwają przygotowania do EuroSkills 2020!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała spore zamieszanie w kalendarzu zawodów EuroSkills 2020. Impreza, którą planowano na wrzesień tego roku odbędzie się w dniach 6-10 stycznia 2021 r. w austriackim Graz.

 

Pandemia przerwała również cykl treningów trójki laureatów ubiegłorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego przez Polska Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Piotr Bryszak, Miłosz Augustyn oraz Marek Wiącek biorą udział w szkoleniach, aby ostatecznie jeden z nich wyłoniony w wewnętrznych eliminacjach, mógł reprezentować Polskę w konkurencji Technologia maszyn rolniczych i budowlanych. Dodatkowym powodem przedłużającym przerwę w treningach były matura oraz egzaminy zawodowe, do których przystępowali w tym roku Miłosz i Marek.

Jednak z początkiem lipca młodzi mechanicy mogli ponownie rozpocząć treningi i udali się do Gliwic, aby wziąć udział w szkoleniu pt. Podstawy hydrauliki mobilnej w maszynach rolniczych i urządzeniach. Szkolenie to organizowanej jest przez firmę EMT-Systems Sp. z o.o. Program tego trzydniowego kursu obejmował budowę i zasady działania elementów hydrauliki siłowej stosowanej w maszynach mobilnych. Co ważne kurs prowadzony jest w ten sposób, że bezpośrednio po omówieniu zasady działania każdego z elementów następuje praktyczne zapoznanie się tym elementem na stanowisku umożliwiającym jego przetestowanie podczas pracy. Taka organizacja szkolenia umożliwia naturalne przejście od teorii do praktycznego zastosowania przyswojonej wiedzy, a jednocześnie gwarantuje równy podział czasu szkolenia pomiędzy cześć wykładową i praktyczną. Wartym podkreślenia jest fakt, że wykorzystywane podczas szkoleń stanowiska dydaktyczne zostały zaprojektowane i wykonane przez pracowników firmy EMT-Systems Sp. z o.o.

Oprócz zapoznania się z elementami hydrauliki siłowej uczestniczy szkolenia mogli praktycznie zapoznać się z obsługą nowoczesnych urządzeń stosowanych w diagnostyce układów hydrostatycznych, czyli: rejestratorów ciśnień, natężenia przepływu oleju i prędkości obrotowych, jak również analizatora klasy czystości oleju.

Muszę przyznać, że nie znam lepiej wyposażonego laboratorium hydrauliki siłowej – mówi dr inż. Mirosław Czechlowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jednocześnie ekspert WorldSkills Polska i trener kandydatów do udziału EuroSkills 2020 – a większość dydaktyków z polskich uczelni może chyba jedynie marzyć o takim wyposażeniu. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu szkolenia i już wiem, że weźmiemy udział w kolejnym szkoleniu z cyklu, czyli HM2, pt. Układy napędowe i sterowania w hydraulice mobilnej.

Źródło: PIGMiUR

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły