czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Już 40 mln zł na kontach rolników

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dofinansowanie do zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych. Na konta bankowe rolników trafiło już blisko 40 milionów złotych.

39 tysięcy wniosków

Przypomnijmy: o wsparcie zakupu sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami ubiegało się 39 tysięcy rolników. Wnioski można było składać do 30 grudnia 2020 r. Najwięcej złożono ich w województwach: mazowieckim (6,23 tys. wniosków), lubelskim (5,14 tys. wniosków), małopolskim (4,66 tys. wniosków) i wielkopolskim (3,79 tys. wniosków). Łączna kwota dofinansowania, o które występowali rolnicy, wyniosła około 58,4 mln zł. Natomiast pojedynczy wnioskodawca może otrzymać 1500 złotych dopłaty.

Już 33 tysiące akceptacji

Chociaż kompletowanie dokumentów przez rolników wciąż trwa, większość wnioskodawców otrzymała już zwrot kosztów zakupu komputera. Do 3 lutego biura powiatowe ARiMR wydały ponad 33 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę nieco ponad 50 mln zł, z czego na konta ponad 26 tys. rolników Agencja przelała już blisko 40 mln zł.

Rozliczenia do 15 kwietnia

Dodajmy, że dofinansowaniem objęty jest sprzęt komputerowy kupiony pomiędzy 10 grudnia 2020 r., a 31 marca 2021 r. Żeby rozliczyć otrzymane wsparcie rolnicy muszą dostarczyć do właściwego terenowo biura powiatowego ARiMR fakturę za zakupiony sprzęt. Mają na to czas do 15 kwietnia. 
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x