wtorek, 28 września, 2021
spot_img

KE rozszerza czerwone i żółte strefy

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

2 lutego b.r. Komisja Europejska wydała kolejną decyzję wykonawczą w sprawie zmian w przebiegu granic obszarów objętych obostrzeniami w związku z wykryciem ognisk ASF. 

Więcej czerwieni w 4 województwach 

Zgodnie z tym postanowieniem w skład obszaru objętego ograniczeniami (strefa czerwona) ASF włączono niżej wymienione obszary: 

– Województwo mazowieckie, powiat szydłowiecki: gmina Chlewiska, gmina Szydłowiec.
– Województwo świętokrzyskie, powiat konecki: gmina Gowarczów, część gminy Końskie położona na wschód od linii kolejowej nr 25, część gminy Stąporków położona na północ od linii kolejowej nr 25.
– Województwo łódzkie, powiat opoczyński: gmina Białaczów.
– Województwo zachodniopomorskie, powiat myśliborski: część gminy Dębno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na południe od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na południe od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy. 

Strefy żółte

Do strefy żółtej KE włączyła natomiast następujące regiony:

– Województwo świętokrzyskie, powiat konecki: gminy Fałków, Ruda Malenicka, Radoszyce i Smyków, powiat kielecki: gminy Mniów i Zagnańsk, powiat skarżyski: gminy Bliżyn, Skarżysko Kamienna i Suchedniów
– Województwo łódzkie: powiat piotrkowski: gmina Aleksandrów.

Szczegóły dotyczące charakteru obostrzeń związanych ze strefami ASF a także aktualna mapa ich przebiegu w Polsce, dostępne są na m.in. na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii.   
 
Źródło: KE, GIW
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
571ObserwującyObserwuj
8,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x