piątek, 23 lutego, 2024

Trudna sytuacja na rynku drobiu

spot_img

Po chwilowym wzroście cenowym na rynku skupu kurczaka, w raporcie sporządzonym przez MRiRW odnotowano spadek cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 23-30.08.2020 cena za kilogram brojlera utrzymywała się na podobnym poziomie co w minionym raporcie i wynosiła średnio 3,23 zł/netto. Ta sama sytuacja dotyczy kaczek typu brojler. Za kilogram w skupie można było otrzymać 4,27 zł/netto.

Sytuacja w sektorze indyczków i indorów nie ulega zmianie. Kolejny tydzień przyniósł nowe spadki. W przypadku indorów spadek wyniósł 0,6% i ich średnia cena wynosiła 4,24 zł/netto. Z kolei indyczki utrzymują poziom cenowy z zeszłego tygodnia – 4,10 zł/netto. W rozpatrywanym okresie podrożały tuszki kurcząt patroszonych 65%. Różnica względem minionego tygodnia wynosiła + 49 gr. tempo wzrostu wyniosło 10,5 % w skali tygodnia a cena w skupie wynosiła 5,21 zł/netto.

O ciężkiej sytuacji na polskim rynku drobiu poinformowało KIPDiP:

“Możemy powiedzieć, że polski eksport mięsa drobiowego przez pierwsze sześć miesięcy roku był niższy o ponad pół miliarda złotych niż w pierwszym półroczu 2019 roku. O tyle mniej pieniędzy wpłynęło do naszych przedsiębiorstw drobiarskich. I pomyśleć, że niektórzy twierdzą, że drobiarstwo na pandemii prawie nie ucierpiało…”

Maria Chmal
źródło: gov.pl/kipdip.org.pl

fot. pexels.com

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x