sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Trudna akcja gaśnicza obory w Cieni Trzeciej! 60 strażaków i 17 zastępów straży na pierwszej linii frontu

spot_img

31 maja, w miejscowości Cienia Trzecia w gminie Opatówek, w powiecie kaliskim doszło do niebezpiecznego pożaru obory. Sytuacja była bardzo poważna. Na miejscu zdarzenia zaangażowano aż 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar siana i ewakuacja zwierząt w budynku gospodarczym

Pożar objął całe poddasze budynku gospodarczego, gdzie przechowywane było siano. Wewnątrz znajdowały się także zwierzęta gospodarskie, które zdążyły zostać ewakuowane na pobliskie pola i podwórka jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Koordynowane działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowały kilkanaście zastępów, zarówno ze straży pożarnej Państwowej, jak i Ochotniczej, z terenu powiatu i miasta Kalisza.

Według informacji przekazanych przez kpt. Szymona Zielińskiego, oficera prasowego KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, na miejscu zdarzenia pracowało 17 zastępów straży pożarnej, w których składzie znajdowało się łącznie 60 strażaków. Działania skupiały się na lokalizacji pożaru oraz na przeganianiu i wyciąganiu z poddasza budynku palącej się słomy. Strażacy ewakuowali łącznie 40 sztuk bydła. Obecnie przyczyny wybuchu pożaru pozostają nieznane.

źródło: Kalisz 24 info

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x