niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

To będzie bardzo deszczowa Wigilia [POGODA]

spot_img

Od Darłowa po Koszalin, Świnoujście spadnie w ciągu doby nawet do 15-22 mm deszczu. Większy deszcz do 7-15 mm przejdzie również przez Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk, Świętokrzyskie (południe, wschód), Lubelskie (południe, wschód i centrum). Na pozostałym obszarze spadnie około 4-10 mm w ciągu doby.

Pierwszy większy deszcz przejdzie w formie opadu ciągłego w nocy przez całą Polskę- najmocniej popada na Pomorzu Zachodnim oraz na Warmii i Mazowszu. Nad ranem front będzie już opuszczał nasz kraj i na zachodzie i w centrum oraz na północy pojawią się rozpogodzenia.

W ciągu dnia zacznie padać ciągły deszcz na południu kraju i po południu sięgnie Lubelszczyzny. Przelotne ulewne opady deszczu może nawet burze pojawią się na wybrzeżu zachodnim i środkowym.

Około południa przelotne opady pojawią się również na zachodzie i w centrum kraju, chwilami padać ma ulewnie, ale krótko, bo raptem kilka, kilkanaście minut.

Przelotne opady to nowy front chłodny. Za jego sprawą w Szczecinie już tylko 4 stopnie. Wieczorem temperatura szybko spadnie o około 5-6 stopni również na zachodzie i w centrum kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x