wtorek, 28 września, 2021
spot_img

Technologiczny przełom dzięki współpracy eAgronom i T-mobile !

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Najnowsze technologie nie ograniczają się już tylko do narzędzi codziennego użytku,  wkraczają one także w dziedzinę rolnictwa. Przyszłość tworzy się na naszych oczach. Jakie technologie i sprzęt oferują eAgronom i T-mobile ?

E-rolnictwo staje się faktem

Na przełomie roku  rozpoczęto realizację pierwszego w Polsce komercyjnego projektu z obszaru e-rolnictwa. Dzięki współpracy eAgronom oraz T-Mobile Polska powstało narzędzie do inteligentnego monitorowania upraw. Spółka specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań wspierających pracę gospodarstw rolnych, dostarczyła producentom rolnym pierwsze czujniki pozwalające kontrolować stan upraw oraz dostarczać dane niezbędne do optymalizacji produkcji. Producenci rolni mogą sprawdzić dane dotyczące wilgotności, temperatury gleby i powietrza na polu. Co istotne pomiar dokonywany jest co 10 minut i przesyłany z każdego miejsca w Polsce do urządzenia z zainstalowanym programem eAgronom. Dostarczane dane pozwalają na sprawdzenie stanu gleby, co pozwala na lepsze planowanie terminu siewu oraz pielęgnacji upraw, optymalizowanie użycia nawozów a także planowanie plonów. Rozwiązanie jest zintegrowane z platformą eAgronom, w której dane są przechowywane i która umożliwia ich późniejszą analizę.

Łatwy montaż i obsługa

Czujniki SuperSpot Agri wykorzystywane w projekcie są całkowicie samowystarczalne – nie wymagają dodatkowej infrastruktury, np w postaci kabli. Montaż jest na tyle łatwy że może być wykonany przez użytkownika, a aktywację urządzenia można dokonać za pomocą smartfonu. Ogromnym atutem rozwiązania jest połączenie czujników z chmurą co pozwala na działanie nawet na terenach, w których sygnał sieci GSM jest słaby. A to wszystko dzięki wykorzystaniu wąskopasmowej łączności z Internetem Rzeczy zapewnianej przez T-Mobile. Takie zastosowanie wpływa też korzystnie na żywotność baterii w czujnikach. Jak widać nowoczesne rolnictwo jest bliżej niż nam się wydaje!

źródło: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2021/01/inteligentne-uprawy-dzieki-wspolpracy-eagronom-i-t-mobile-polska.html?fbclid=IwAR0ZRrliQyWfP_ZoDfFK5dx5JVjsMd5MNNyUSHTS7RmjK9s4OcEe5jlSbl4

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Poprzedni artykułCzy zatrzyma rozwój choroby?
Następny artykułDobra passa przerwana

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
571ObserwującyObserwuj
8,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x