środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Wydajny zbiór kukurydzy [WIDEO]

spot_img

Jesień to czas, kiedy intensywnie pracują kombajny w kukurydzy. Jest to okres pozwalający na sprawdzenie wielu kombajnów z przystawkami do zbioru kukurydzy na ziarno i zastosowanych w nich rozwiązań konstrukcyjnych. | Krzysztof Grzeszczyk

Kombajn to pierwsza maszyna, która odgrywa kluczową rolę w bezorkowej technologii uprawy gleby. To od jego pracy zależy późniejszy sukces w uprawie roślin następczych. 13 listopada mieliśmy okazję sprawdzić, jak radzi sobie kombajn John Deere T670i, który pracował w miejscowości Przylepki w woj. wielkopolskim. O tym jak trzeba prawidłowo przygotować kombajn do zbioru kukurydzy i co jest ważne z punktu widzenia prowadzenia technologii uprawy bezorkowej rozmawiamy z Krzysztofem Musielakiem z firmy Tech-Kom, który serwisuje przystawki niemieckiej marki Geringhoff i jest operatorem kombajnu John Deere T670i.

Z jaką przystawką pracuje ten kombajn?

Jest to przystawka 8-rzędowa GERINGHOFF Mais Star Horizon z rozstawem 75 cm. Pod sekcją obrywającą kolby kukurydzy pracuje docinacz ścierniska. Przystawka jest wyposażona w czujniki do poziomowania, jest to tzw. AHC (Active Height Control). Poza tym są czujniki do prowadzenia w rzędzie, korzysta się z tego, gdy kombajn ma zamontowany system RowSense. Na skrajnych sekcjach są zamontowane przenośniki ślimakowe z napędem hydraulicznym, których zadaniem jest  pochyloną kukurydzę wprowadzić na sekcję obrywającą.

Całą rozmowę z Krzysztofem Musielakiem będzie można przeczytać w grudniowym numerze miesięcznika Agro Profil – ZAMÓW JUŻ TERAZ

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x