środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wraz z Agravis – serwis Fendt i Valtry już na Pomorzu

spot_img

Po wielu latach, użytkownicy Fendta i Valtry z Pomorza w końcu mają na miejscu dostęp do pełnej oferty tych marek premium, dedykowanego im serwisu, części zamiennych oraz bogatej oferty maszyn towarzyszących. A wszystko to dzięki nowemu oddziałowi Agravis w Potęgowie.

Pomorze to region, w którym są duże gospodarstwa rolne. A jak są duże gospodarstwa, to potrzebne są tu też duże i mocne maszyny. No i oczywiście – serwis dostępny na miejscu. Tymczasem już od kilku lat właściciele ciągników Fendt i Valtra z województwa pomorskiego nie mieli tu dedykowanego tym markom serwisu czy możliwości kupna części do maszyn.

Do tej pory północ Polski była trochę odcięta od dostępu do tych maszyn – nie było tu żadnego przedstawiciela Valtry ani Fendta. Był problem z naprawami, terminami. Musiałem do serwisu jechać 200 km. A jak się coś działo, to zanim mechanicy dojechali do nas do gospodarstwa, maszyna stała – wspomina Pan Staniszewski, rolnik z Główczyc (woj. pomorskie).

Agravis Technik Polska wystartował na Pomorzu…

…a wraz z nim – pełny dostęp do oferty marek premium koncernu AGCO – Fendt i Valtra. Nowo wybudowany oddział Agravis Technik Polska (ATP) znajduje się w Potęgowie (pow. słupski). Na miejscu jest również serwis, sprzedaż części zamiennych i maszyn towarzyszących. Dla tych, którzy wcześniej chcieliby wypróbować u siebie dany model, ATP oferuje testy maszyn demonstracyjnych.

Od lewej Michał Głąb, Jörg Denekas, Bartłomiej Smoliński, Łukasz Jankowski

Wizerunek Agravisu budujemy wkoło marek AGCO, natomiast świetnym uzupełnieniem tego są  nasi pozostali partnerzy tzn.: Väderstad, Lemken, Pichon, Maschio-Gaspardo, a z polskich producentów – Pronar. Oferujemy bardzo wydajne i wytrzymałe maszyny, odpowiednie do naszych ciągników – szczególnie tych powyżej 300 KM. Pamiętajmy przy tym, że Fendt to nie tylko ciągniki, ale również kombajny, maszyny zielonkowe, ładowarki teleskopowe, prasy kostkujące i rolujące, sieczkarnie. Oczywiście, nasza oferta będzie się nadal rozwijała. Jednak co najważniejsze, już teraz jesteśmy w stanie w pełni wyposażyć rolnika w niezbędny do produkcji sprzęt. Chcemy, żeby do naszych klientów wyjeżdżała cała gama maszyn i mamy tutaj duże pole do popisu – zauważa Bartłomiej Smoliński, dyrektor handlowy Agravis Technik Polska.

Patrząc na ofertę ATP, faktycznie pole do popisu jest duże, potencjał również. Marka Fendt jest aktualnie najbardziej prestiżowa na rynku, Valtra z kolei daje duże możliwości personalizacji maszyn. A co najważniejsze – w obu przypadkach, poza prestiżem otrzymujemy również najwyższą jakość sprzętu i obsługi.

Ja mam Fendta, który jest u nas już 7 lat i oprócz oleju, filtrów – podstawowego serwisu – nic nie było w nim robione. Jedna moja Valtra, która ma 14 tysięcy godzin przepracowane – podobnie. Nie było z nią żadnych problemów, dalej wszystko pracuje i funkcjonuje świetnie. No cóż, dobre maszyny kosztują, ale są precyzyjne i niezawodne – zauważa Pan Staniszewski. – Sprawują się one świetnie, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni – dlatego zapadła decyzja o kolejnym ciągniku Valtry. Marki, która nas nigdy nie zawiodła. No i wreszcie będziemy mieć blisko do serwisu – podkreśla Pan Staniszewski. Jest on jednym z pierwszych klientów oddziału Agravis w Potęgowie.

Niezawodny serwis i obsługa posprzedażowa

Na decyzje zakupowe bardzo często wpływa dostępność i niezawodność serwisu. Z tego powodu Agravis wydłużył w tym roku godziny jego otwarcia. Od września do czerwca serwis pracuje w godzinach 7:00-17:00, a w okresie żniwnym lipiec-sierpień o godzinę dłużej: 7:00-18:00. Usterki można zgłaszać przez stronę internetową.Dodatkowo, poza tymi godzinami prowadzone są dyżury przez serwisantów. Na wypadek, gdyby u któregoś z klientów maszyna miała usterkę, którą można usunąć bez wizyty w serwisie, a z jej naprawą nie można było czekać do następnego dnia – dodaje Łukasz Jankowiak, kierownik serwisów Agravis Technik Polska.

Takie udogodnienia dla klientów to efekt szybkiego i prężnego rozwoju spółki ATP. Wywodzi się ona z Agravis Raiffeisen AG w Niemczech – koncernu powstałego z rolniczej spółdzielczości. W Niemczech jest on od wielu lat liderem rynku, zaopatruje tamtejszych rolników w towary i usługi niezbędne do prowadzenia gospodarstwa. Jörg Denekas, prezes zarządu Agravis Technik Polska, przez wiele lat pracował w strukturach niemieckiego Agravisu, a w 2018 roku stanął przed wyzwaniem otwarcia spółki Agravis w Polsce. Powstała ona w Pianowie (gm. Kościan) w trzyosobowym składzie.

Od momentu założenia, rok do roku Agravis podwajał stan załogi. Teraz, na koniec 2022 roku pracuje tu już ponad 70 osób. – Mimo trudności związanych z pandemią, udało nam się zrekrutować pracowników. Co więcej, jesteśmy bardzo z nich zadowoleni, bo są to ludzie, którym chce się działać i rozwijać – co przy tak szerokiej ofercie i różnorodności produktowej – jest kluczowe – stwierdza Michał Głąb, dyrektor ds. finansów i rozwoju Agravis Technik Polska.

Początkowo, kiedy w Polsce była tylko jedna lokalizacja ATP, problemem była dostępność serwisu. Klientów szybko przybywało, możliwości serwisu były ograniczone. Przez to czas naprawy wydłużał się do nawet ponad dwóch tygodni. – Dojazdy serwisantów do odległych lokalizacji sprawiały, że nie mogli oni w tym czasie zająć się naprawą innych maszyn na miejscu. Tak było jeszcze 1-2 lata temu. Odkąd otworzyliśmy oddział w Karlinie, sytuacja zaczęła się stabilizować – podkreśla Łukasz Jankowiak.

Kolejne oddziały – dalszy rozwój

W ciągu czterech lat działalności w Polsce powstały cztery oddziały ATP: siedziba w Pianowie, w 2021 r. oddział w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), a w tym roku w Cekowie (woj. wielkopolskie) oraz w Potęgowie na Pomorzu. Otwarcie ostatniego oddziału – pierwszego na Pomorzu – firma świętowała pod koniec września br.

I na tym ATP nie zamierza poprzestać…Firma rozszerzy swoją działalność jeszcze bardziej na południe – na Dolny Śląsk, gdzie powstanie oddział w Okmianach k. Legnicy. – Dodatkowo, jeden z naszych partnerów – sub-dilerów (firma Mar-Mar) na północy Wielkopolski kończy swoją działalność, więc i tam bezpośrednio zaczniemy działać jeszcze na przełomie roku. Już kompletujemy zespół i rozpoczynamy kwestie związane z przygotowaniem budowy w Jastrowiu – gdzie w przyszłym roku powstanie nasz kolejny oddział. Do czasu otwarcia, obsługę serwisową będziemy realizować mobilnie, w tymczasowym warsztacie, lub jednym z naszych już istniejących oddziałów. Docelowo powstanie tam oddział w standardzie Agravisu – sprzedaż maszyn, serwis oraz sprzedaż części i akcesoriów. Nasz rozwój jest możliwy dzięki zaufaniu naszych Klientów – za co serdecznie dziękujemy. Jest rolnik, jest żywność! Cieszymy się, że poprzez naszą ofertę możemy aktywnie wspierać działalność gospodarstw w zapewnianiu bezpieczeństwa żywnościowego – co jest szczególnie ważne w obecnych czasach – podkreśla Michał Głąb.

Centrum Maszyn Używanych ATP niedługo w Polsce

W oddziale w Okmianach przy DK94 powstanie również od dawna planowane Centrum Maszyn Używanych. Niemiecki Agravis ma w ofercie szeroki wachlarz maszyn używanych. Teraz będzie ona dostępna również w naszym kraju.

– Niedługo cała oferta będzie dostępna nie tylko on-line, ale też bezpośrednio w Polsce – niektóre maszyny będzie można zobaczyć i zakupić na miejscu, a inne – wraz z polskim opiekunem wyszukać na stronie internetowej, umówić się na obejrzenie w Niemczech i wspólnie – bez pośredników, przejść przez całą procedurę zakupu oraz zorganizować transport – wyjaśnia Michał Głąb.

Dodatkowo, dla klientów, którzy poszukują maszyn na krótkoterminowy wynajem, ATP uruchomi wkrótce platformę online z pełną ofertą w tym zakresie. – Portfel maszyn używanych umożliwi również Klientom wynajem maszyny zastępczej na czas naprawy – kiedy prace w polu nie mogą zaczekać – co podniesie standard naszego Serwisu. Startujemy już w styczniu, na początek w Okmianach – podkreśla Jörg Denekas, prezes Agravis Technik Polska.

Tu liczą się przede wszystkim ludzie

Jedna kwestia to dbałość o klienta. Druga, równie ważna – o pracowników. ATP doskonale o tym wie, dlatego właśnie na ludzi przede wszystkim stawia i w nich widzi swój rozwój i sukces. Dużo działań skierowanych jest tu na wsparcie i ułatwianie oraz usprawnianie im pracy, m.in. poprzez fizyczne zapewnienie im niezbędnych do pracy narzędzi i sprzętów, ale też poprzez udogodnienia IT i odpowiednie zarządzanie procesami w firmie. Pracownicy mogą liczyć na dobre przyjęcie, pakiet szkoleń czy program wymiany pracowników serwisowych pomiędzy Polską i Niemcami. Dzięki temu mogą wymieniać się doświadczeniami i uczyć się od siebie, ale też nabrać pewności siebie, zawrzeć nowe przyjaźnie.

Jak podkreśla prezes Denekas, firma ATP jest zarządzana oddolnie. – Moja wizja zarządzania firmą zawsze była nastawiona na współpracę. U nas każdy może powiedzieć, jak możemy lepiej współpracować, przedstawiać swoje pomysły. Tak naprawdę, to my, jako Zarząd, jesteśmy usługodawcą dla naszych pracowników. Naszym zadaniem jest usprawniać procesy – sprawiać, aby naszym pracownikom coraz lepiej się u nas pracowało. W końcu to oni obsługują Klientów i zarabiają na działalność firmy. Każdy ma tu swoje zadania, my się w to nie mieszamy. Ja nie mogę mówić serwisantom, co i jak mają robić. Oni lepiej ode mnie wiedzą, jak naprawić maszynę. Każdy w naszej firmie i dla naszej firmy jest tak samo ważny – czy to praktykant, czy młody pracownik, specjalista czy dyrektor – dodaje Jörg Denekas.

Aktualnie ATP wciąż kompletuje załogę do swojego oddziału w Potęgowie. Chętni mogą zgłaszać swoje aplikacje poprzez stronę internetową www.agravis-technik.pl (zakładka „Kariera”). Warto wysłać swoje CV, nawet jeśli nie znajdziesz tam oferty pracy na interesujące Cię stanowisko. – Jeśli będziemy poszukiwać w przyszłości pracownika, w pierwszej kolejności wybieramy osoby, które już wysłały nam wcześniej swoje kandydatury – zapewnia Michał Głąb.

Renata Struzik

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x