środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Więcej ciągników z Francji

spot_img

Koncern AGCO będzie inwestował w rozbudowę fabryki w podparyskim Beauvais. Jest to część długoterminowej strategii rozwoju marki Massey Ferguson, która polega na kupnie i przekształceniu sąsiedniego zakładu. Był on wcześniej w posiadaniu Froneri, która go obsługiwała, a o jego zamknięciu poinformowała 10 października 2018 roku.

 Proponowane nabycie zostało ogłoszone podczas uroczystej ceremonii otwarcia Beauvais 3. Jest to teren o powierzchni 8 ha z budynkiem o powierzchni 30 000 m², gdzie jest nowe centrum logistyczne Massey Ferguson. Ta inwestycja kosztowała 2 mln euro i jest pierwszym krokiem rozwoju. Dzięki niej utworzono 103 nowe miejsca pracy.

Większa produkcja ciągników

Planowany zakup zakładu Froneri o powierzchni 15,7 ha, z budynkami o łącznej powierzchni 4,5 ha, sygnalizuje silny apetyt koncernu na kontynuowanie inwestycji. Pozwoli to marce Massey Ferguson zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy. Ułatwi to również wykonywanie nowych działań poprzez reintegrację operacji zewnętrznych, w tym inspekcji przed dostawą oraz warsztatu dostosowywania ciągników do potrzeb klienta. Jednocześnie zapewnia możliwości zatrudnienia dla wykwalifikowanej siły roboczej po zamknięciu sąsiedniego zakładu Froneri.

Nowe modele

Po zrealizowaniu planu ekspansji, Centrum Doskonalenia Inżynierii i Produkcji Massey Ferguson w Beauvais obejmie obszar o łącznej powierzchni 54 ha i będzie zatrudniać do 2500 osób, w tym w ramach spółki joint venture GIMA i AGCO Finance.

Dodatkowa przestrzeń pozwoli koncernowi na wprowadzenie na rynek szeregu nowych maszyn rolniczych, co jest kluczowym elementem planów rozwoju firmy. Pozwoli również na to, by dostawcy pozostawali w pobliżu, aby ułatwić bardziej efektywne podejście do produkcji „just in time”, co pomoże zwiększyć wartość w całym procesie produkcji.

Efektywniejsza konstrukcja obiektu przyczyni się do zwiększenia wartości i zdolności koncernu do dalszego inwestowania w zakład w przyszłości.

– Otwarcie Beauvais 3 jest tylko jednym z pierwszych kamieni milowych w „MF Growing Together 5” – pięcioletnim programie rozwoju marki. Zlokalizowany bezpośrednio pomiędzy nowym Centrum Logistycznym Beauvais 3 i Głównym Zakładem, zakład Froneri oferuje AGCO i Massey Ferguson możliwości realizacji planów rozwoju, wcześniej ograniczonych brakiem przestrzeni” – mówił podczas ceremonii otwarcia nowego centrum logistycznego Massey Ferguson, Thierry Lhotte, Massey Ferguson’s Vice-President and Managing Director Europe and Middle East. kg

 

 

 

 Nowe centrum logistyczne Massey Ferguson Beauwais 3 obejmuje teren o powierzchni 8 ha z budynkiem o powierzchni 30 000 m². Fot. firmowe

W ciągu ostatnich sześciu lat w fabrykę w Beauvais zainwestowano ponad 300 milionów euro. Zakład z 14 nowymi liniami ciągników Massey Ferguson, które zostały wprowadzone na rynek od 2015 roku, i z kolejnymi 14 do zrealizowania do 2023 roku odpowie na zróżnicowane wymagania rolników, którzy chcą zainwestować w najnowocześniejszy sprzęt.

 

Wszystko w jednym miejscu

 Jeden ujednolicony zakład w Beauvais obejmie cały proces projektowania, budowy, testów i produkcji nowych model. Plany zakładają zwiększenie produkcji do 18 000 ciągników rocznie.

Transakcja pozwoli na rekonfigurację kompleksu jako powiększonego centrum doskonalenia inżynierii i produkcji ciągników, zapewniając przestrzeń niezbędną do poprawy jakości, przyspieszenia badań i wdrażania innowacji, a wszystko to w jednej lokalizacji. Pozwoli to również przenieść działania w zakresie Inżynierii i Zaopatrzenia, które obecnie zlokalizowane są w zatłoczonych zakładach wewnątrz i poza istniejącym kompleksem Beauvais. KG

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x