czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Sprzedaż ciągników 2020 – znamy lidera!

spot_img

Z powodu pandemii i całego zamieszania z nią związanego miniony rok zapamiętamy na długo. Jak wyglądała sprzedaż ciągników w minionym roku?

Mimo ogólnoświatowej pandemii i wywołanego przez nią kryzysu branża rolno-spożywcza może zaliczyć miniony rok do udanych. Jeśli chodzi o samych rolników, temat jest trochę bardziej skomplikowany. Dla rolników w większej części kraju, rok 2020 był chwilą wytchnienia od suszy. Wiosną południe Polski nawiedziły powodzie, a jesienią w Warszawie odbyła się ogromna manifestacja środowisk rolniczych przeciwko wprowadzeniu tzw. „Piątki dla zwierząt”. Nie mieliśmy zbyt wielu okazji spotkać się na Targach i Dniach Pola. Mimo tego sprzedaż ciągników rolniczych była wyższa niż w poprzednim roku. W poprzednim roku polscy rolnicy zarejestrowali 9892 nowych ciągników. Liderem sprzedaży po raz kolejny została marka New Holland, z liczbą 1819. zarejestrowanych ciągników.

Jest to niewątpliwy sukces całej naszej sieci dystrybucyjnej, która ma pełne wsparcie i pomoc ze strony zespołu marki New Holland pracującego w Polsce. Zaangażowanie ludzi związanych z marką i koncentracja na najwyższych standardach pracy w każdym obszarze naszego działania, przekładają się na lojalność i zaufanie Klientów, którzy otrzymują od nas wszechstronną i profesjonalną obsługę w każdym punkcie sprzedaży i serwisu. Jesteśmy dumni z tego, że pomimo bardzo trudnego i nietypowego roku, który właśnie się skończył, sięgamy ponownie po to trofeum. Dziękuję wszystkim za ten rok ciężkiej pracy, ale przede wszystkim naszym Klientom, bo to oni w głównej mierze po raz kolejny zdecydowali o naszym sukcesie – podkreśla Adam Sulak, Dyrektor Marki New Holland i Członek Zarządu firmy CNH Industrial Polska Sp. z o.o.

Pod względem liczby zarejestrowanych ciągników najlepiej wygląda miesiąc lipiec. Wtedy wydano 1095 nowych tablic rejestracyjnych do ciągników. Po raz kolejny ranking sprzedaży ciągników otwiera grupa liderów, wśród których należy wymienić 4 najbardziej popularne marki: New Holland, John Deere, Kubota oraz Deutz-Fahr. To właśnie Ci producenci łącznie w tym roku zarejestrowali 5209 nowych ciągników, co stanowi blisko 53% sumy wszystkich ciągników zarejestrowanych w minionym roku. Nadal najlepiej sprzedają się ciągniki średniej mocy. Obecnie w segmencie ciągników o mocy z zakresu od 100 do 140 KM zarejestrowanych zostało około 1200 szt. ciągników.
Marka New Holland od 2020 roku oferuje tutaj aż 3 serie największych jednostek T5 Electro Command oraz nowości T5 Dynamic Command i T5 Auto Command. Warto dodać, że ten trend jest równie wyraźny w krajach Europy zachodniej.
New Holland, jako jedyny producent, może pochwalić się aż trzema modelami w tzw. rankingu TOP 10 najlepiej sprzedających się ciągników rolniczych w Polsce w 2020 roku:
• TD5.85 – 188 rejestracji
• T4.75S – 147 rejestracji
• T6.125 z liczbą 139 rejestracji

W 2021 roku marka New Holland, będzie w dalszym ciągu walczyła o utrzymanie pozycji lidera rynku. Przewidujemy, że rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, jednakże wszystko uzależnione jest od ogólnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju i na świecie.

Sytuacja pandemiczna też potencjalnie będzie tutaj miała istotne znaczenie.

Fakt, że w sprzedaży nowych ciągników rolniczych marka New Holland jest od 12 lat niekwestionowanym liderem, oczywiście daje nam ogromną satysfakcję, ale jednocześnie bardzo nas motywuje. Taki wynik to swego rodzaju duża odpowiedzialność, nie możemy sobie pozwolić, na sprawienie zawodu naszym obecnym i przyszłym Klientom. Dlatego też wciąż sami sobie podnosimy przysłowiową poprzeczkę, wyznaczamy nowe, coraz bardziej ambitne cele, nieustannie pracujemy nad nowymi projektami. Mogę już dziś powiedzieć, że w tym roku zaprezentujemy kilka nowości produktowych ciekawych z perspektywy polskich rolników.

Jestem przekonany, że dzięki naszym działaniom w tym roku zbudujemy jeszcze lepsze relacje z naszymi Klientami, co pozwoli nam na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland.

Liderem sprzedaży po raz kolejny została marka New Holland
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x