Luty zapisał się sprzedażą i rejestracją 454 nowych przyczep rolniczych. Tak wynika z danych CEPiK. Jest to o 134 szt. mniej niż w lutym ubiegłego roku. Natomiast od początku roku zarejestrowano 956 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 178 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 15,7%.
Największą sprzedażą i rejestracją nowych przyczep rolniczych może się pochwalić marka Pronar. Udało się jej wprowadzić na rynek 358 nowych przyczep. Jest to 92 szt. mniej niż przed rokiem. Oznacza to spadek ilościowy rejestracji przyczep marki Pronar o 20,4%. Udział rynkowy tego producenta na koniec lutego wynosi 37,4%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 92 rejestracjami i udziałem rynkowym 9,6%. Trzecie miejsce należy do marki Metaltech, która notuje 8,8% udziałów rynkowych i 84 szt. zarejestrowanych przyczep. Czwarte miejsce należy do marki Wielton. Zarejestrowano 65 przyczep budowanych w Wieluniu, co daje 6,8% udziałów rynkowych.
Patrząc przez pryzmat rejestracji w województwach to na pierwszym miejscu jest woj. mazowieckie z ilością 128 szt. zarejestrowanych przyczep. Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 123 przyczepy. Natomiast na trzecim miejscu jest woj. lubelskie z zarejestrowanymi 109 przyczepami rolniczymi.