poniedziałek, 26 lutego, 2024

Satelity systemu Galileo pozwolą zmniejszyć ryzyko utraty sygnału sieci AFS RTK+ marki Case IH

spot_img

System satelitów Galileo zwiększa liczbę satelitów dostarczających sygnały korekcyjne. Użytkownicy sieci AFS RTK+ marki Case IH będą mogli zmniejszyć ryzyko utraty sygnału występujące na przykład przy pracy pod drzewami. Wprowadzanie w regionach sprzedaży od stycznia 2019.

 

Sieć sygnałów ulepszona

Case IH ulepsza swoją sieć sygnałów korekcyjnych RTK+ poprzez uzupełnienie sieci używanych satelitów o europejski kompatybilny system Galileo, co przekłada się na lepszy i bardziej niezawodny odbiór sygnału przez rolników korzystających z układów automatycznego prowadzenia opartych o sieć RTK+ oraz powiązanych rozwiązań marki Case IH.

Systemy bazujące na technologii pomiarów kinematycznych w czasie rzeczywistym (RTK) zazwyczaj wykorzystują amerykańską sieć satelitów GPS lub rosyjską GLONASS, które nie zostały opracowane w pierwszym rzędzie z myślą o zastosowaniach cywilnych. Aby udostępnić europejskim klientom marki Case IH niezawodną alternatywę przy stosowaniu układów automatycznego prowadzenia opartych o sygnał RTK+ pozwalających osiągnąć powtarzalną dokładność na poziomie poniżej 1,5 cm, firmowa sieć marki AFS RTK+ korzysta teraz także ze stworzonej z myślą o zastosowaniach cywilnych, europejskiej sieci Galileo.

 

Zredukowanie ryzyka utraty sygnału – ułatwienie integracji

Uzupełnienie globalnej sieci GNSS o satelity systemu Galileo pozwala zredukować ryzyko utraty sygnału, a tym samym ułatwia jego integrację w sieci Case IH AFS RTK+. Niezależność europejskiej sieci satelitów stanowi co prawda ważny argument, lecz sieć Case IH AFS RTK+ została również stworzona z myślą o kompatybilności z używanymi i przyszłymi satelitami systemu GNSS oraz wykorzystaniu sieci GPS i GLONASS.

Galileo jest oparty o system EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service), będący pierwszym europejskim systemem nawigacji satelitarnej, oferującym lepsze pozycjonowanie i ulepszoną synchronizację. Pozwala to zapewnić lepszy zasięg oraz dostarczyć niezawodny i silny sygnał, zapewniający wysoką powtarzalność pomiędzy przejazdami w poszczególnych latach. Rolnicy zyskują na ograniczeniu przestojów spowodowanych oczekiwaniem na sygnał po jego utracie i bardziej efektywnym wykorzystaniu ziarna, nawozów sztucznych i środków ochrony roślin, dzięki poruszaniu się po równoległych ścieżkach prowadzenia i ograniczaniu nakładek, co pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał uprawy.

 

Nowy poziom wydajności

Maxime Rocaboy, menedżer ds. marketingu produktu w zakresie technologii AFS marki Case IH podkreśla, że zastosowanie technologii GNSS pozwala europejskiemu rolnictwu osiągnąć nowy poziom wydajności i otwiera przed nim nowe możliwości poprzez udostępnienie rolnikom wiedzy na temat swoich upraw, żywego inwentarza i wykonywanych prac na nieznanym do tej pory poziomie, a tym samym pozwala zwiększyć efektywność pracy w rolnictwie, jego konkurencyjność oraz uczynić je bardziej ekologicznym.

– To właśnie zwiększony poziom dokładności systemu RTK+, osiągnięty poprzez wykorzystanie sygnałów w systemu satelitów Galileo, pozwala nam pomóc użytkownikom ciągników i kombajnów marki Case IH w osiągnięciu innowacyjności i konkurencyjności przy zapewnieniu zrównoważonego rozwoju rolnictwa w celu zapewnienia żywności dla stale rosnącej liczby ludności przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony środowiska.

źródło/fot. mat prasowe Case

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników