Co znajdziesz w artykule?
Firma New Holland w ramach rozwoju swojej oferty kultywatorów wypuściła na rynek nowy model tej maszyny pod nazwą: SRC SmartSteer z systemem samoczynnego sterowania z kamerą. Tego rodzaju nowość uzupełnia gamę modeli kultywatorów New Holland w zakresie od 4 do 18 rzędów. To również odpowiedź firmy na potrzeby dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych.
Aż osiem modeli
Seria SRC SmartSteerTM to osiem modeli maszyn od 8 do 18 rzędów, dostępnych w dwóch szerokościach ramy głównej: 6,70m i 9,90m. Każda z nich spełnia wymagania dotyczące maksymalnej szerokości transportowej (3,00 m), co zapewnia bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rama maszyny do transportu składa się na 3 lub 5 sekcji. W ofercie znajdują się modele o rozstawie międzyrzędzia 45cm, 50cm, 60cm i 75cm, dzięki którym można dostosowywać kultywator do różnych upraw jak np. burak, słonecznik i kukurydza.
Pielnik z nowoczesnymi rozwiązaniami
Dodajmy, że pielnik kultywatora typu SRC SmartSteerTMprowadzony jest z wykorzystaniem kamery optycznej, co w połączeniu z systemem interfejsu hydraulicznego, pozwala na podążanie za rzędem z niezwykłą precyzją. Istnieje również możliwość dołączenia systemu podnoszenia sekcji, który pracuje w systemie transmisji danych ISOBUS współpracującym z systemem GPS istniejącym w gospodarstwie. Każda sekcja robocza pielnika ma też możliwość automatycznego lub indywidualnego podnoszenia się na uwrociach oraz kopiowania nieregularnego zarysu upraw, co zapewnia precyzyjne rezultaty i wysoką wydajność pracy.
Różne opcje wyposażenia
Dostępnych jest wiele opcji wyposażenia, w tym zagarniaczepalcowe, które wyciągają korzenie chwastów na powierzchnię gleby, aby przyspieszyć proces więdnięcia. Dostępne są też gwiazdy pielące, które pracują w przestrzeni między roślinami, zapewniając doskonałe efekty.
Modele o rozstawie 60 – 75 cm wyposażono natomiast w platformę do zamontowania kompaktowego siewnika pneumatycznego, który ułatwia siew poplonów (koniczyna,trawa) podczas ostatniego przejazdu kończącego okres wykorzystywania maszyny na danym polu.
Źródło i foto: materiały Firmy New Holland