czwartek, 30 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pronar otworzył Centrum Wystawowe w Siemiatyczach

spot_img

Dzień 14 maja 2021 r. to jedna z kolejnych przełomowych dat w historii firmy Pronar. W tym dniu w Siemiatyczach na terenie uruchomionego w 2012 r. zakładu produkującego maszyny komunalne i recyklingowe miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Wystawowego, które tworzą dwie duże hale oraz znaczna część przyzakładowego o powierzchni 10 hektarów. W ten sposób w jednym miejscu zgromadzono wszystkie modele maszyn i urządzeń jakie są dostępne w ofercie producenta z siedzibą w Narwi. Warto podkreślić, że gama produktowa firmy Pronar obejmuje szeroki typoszereg sprzętu rolniczego, komunalnego oraz  maszyn do recyklingu odpadów. Ponadto Pronar znany jest z bogatej gamy produktowej kół do pojazdów wolnobieżnych, ciągników oraz maszyn rolniczych, budowlanych, drogowych transportowych, komunalnych i innych. W zakresie produkcji felg Pronar jest drugą co wielkości firmą na świecie. 

Alternatywne podejście do wystaw sprzętu rolniczego

Koszty udziału firm w międzynarodowych wystawach sprzętu rolniczego są bardzo wysokie i jak podkreślił Sergiusz Martyniuk – Prezes Rady Właścicieli Pronaru wymagają one znacznych nakładów finansowych co znacznie obciąża budżet  producentów. Ponadto udział w takich targach nie pozwala przedstawić pełnej gamy sprzętu. Stąd zrodził się pomysł na stworzenie własnej bazy wystawienniczej na której udostępnione będą wszystkie modele maszyn i urządzeń będące w ofercie podlaskiego producenta. Pomysł ten został zrealizowany i w dniu 14 maja 2021 r. uroczyście uruchomiono Centrum Wystawiennicze Pronar w Siemiatyczach w miejscu gdzie znajduje się jedna z ośmiu fabryk. Nowy obiekt stanowią dwie hale w których umieszczono część oferty Pronaru. Znajdują się tam koła, podwozia kołowe i gąsienicowe do maszyn komunalnych i recyklingowych jak również elementy robocze maszyn używanych w recyklingu. Pozostała gama produktowa znajduje się na utwardzonym placu pomiędzy halami wystawowymi a fabryką. Maszyny te zostały ustawione tematycznie z podziałem na sprzęt rolniczy, komunalny i stosowany do recyklingu. Szczególnie eksponowane są przyczepy, w sprzedaży których Pronar jest krajowym liderem. Gama przyczep rolniczych marki Pronar jest bardzo szeroka. Oferta tych maszyn zaczyna się od małych, jednoosiowych przyczep burtowych a kończy na modelach skorupowych o pojemności 60 m3. Przyczepy skorupowe oprócz rolnictwa mają także zastosowanie w transporcie ładunków w branżach komunalnej, drogowej i w budownictwie. W sektorze „Agro” Pronar oferuje także sprzęt do zbioru zielonek, który również jest wystawiony na placu. Poza tym firma dysponuje gruntami wokół fabryki, które mogą być wykorzystane na pokazy pracy maszyn oraz testy. 

W celu umożliwienia potencjalnym klientom odwiedzenia Centrum w Siemiatyczach firma Pronar oferuje transport lotniczy inwestując w budowę lotniska i zakup samolotów oraz śmigłowców. 

W uroczystym otwarciu Centrum Wystawowego udział wzięli liczni goście. Wśród nich był Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych oraz Rektor Politechniki Białostockiej. Podczas uroczystości pracownikom Pronaru, na wniosek wojewody podlaskiego wręczono medale za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych. Wręczono także odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Natomiast prezes Sergiusz Martyniuk z rąk Jarosława Gowina otrzymał odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej.  W uroczystości uczestniczyli też zwycięzcy konkursu „Jeśli przyczepa to Pronar” gdzie nagrodą główną była 2-osiowa przyczepa rolnicza PT606.

dr inż. Jacek Skudlarski
SGGW w Warszawie

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x