poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Prestiżowa nagroda dla ciągników Massey Ferguson 8S

spot_img

Massey Ferguson, międzynarodowa marka maszyn rolniczych koncernu AGCO (NYSE: AGCO) z ogromną radością informuje, że otrzymała nagrodę Red Dot: Product Design 2021 za wzornictwo produktów w kategorii pojazdów użytkowych. Nagrodą uhonorowano innowacyjną serię ciągników MF 8S. Zaszczyt ten przypadł nam po kolejnej prestiżowej nagrodzie Tractor of the Year 2021, a także Best Global Digital Launch 2020.


Międzynarodowa kapituła wyłoniła ciągnik MF 8S spośród tysięcy maszyn zgłoszonych z ponad 60 krajów do konkursu Red Dot Award: Product Design 2021, który wygrać mogą wyłącznie produkty o najlepszym wzornictwie.

– Zwycięstwo ciągników MF 8S w tak wyjątkowym konkursie jest dla nas ogromnym zaszczytem – mówi Thierry Lhotte, Vice President & Managing Director Massey Ferguson, Europe & Middle East – Seria MF 8S to dla nas nowa epoka w projektowaniu ciągników i udało się im zdobyć uznanie jury konkursu Red Dot: Product Design 2021 Award.


Seria MF 8S została stworzona przez rolników dla rolników, przeszła siedem lat dokładnych prób i badań oraz szeroko zakrojonych konsultacji z klientami. Łączy w sobie bardzo awangardowe wzornictwo i praktyczność. Ciągniki są bardzo dobrze wyposażone, a także zupełnie odmieniają sposób pracy traktorzystów – dodaje Thierry Lhotte.


– Premiera MF 8S jest pierwszym kamieniem milowym naszej ofensywy rynkowej, której trzonem jest całkowicie zmodernizowana oferta ciągników. Jesteśmy zachwyceni, że MF 8S zdobywa zarówno najwyższe nagrody branżowe i świetne opinie od rolników, którzy chętnie wybierają modele z tej serii. To dopiero początek. Po premierze MF 8S i MF 5S w 2020 r., do końca roku 2022 zamierzamy wprowadzić kolejne nowości, maszyny, które zgodnie z oczekiwaniami rolników mają być proste, niezawodne, inteligentne i połączone w sieci maszyny – mówi Francesco Murro, Director Marketing, Massey Ferguson Europe & Middle East.


Charakterystyczna dla serii MF 8S konstrukcja Protect-U z 24 centymetrowej przerwą między kabiną i zabudową silnika jest czymś niespotykanym. Oprócz redukcji ciepła, hałasu i wibracji przenoszonych do kabiny, unikalna, pozycja silnika ułatwia chłodzenie jednostki napędowej, co sprzyja wyższym osiągom.


Całkowicie nowe ciągniki serii MF 8S to również nowatorskie wzornictwo i zupełnie nowa filozofia projektowania wszystkich ich aspektów – od silnika i kabiny po przekładnie i przeniesienie napędu, a także nowe rozwiązania sterowania i łączności. Ciągniki wyróżniają się bogatym wyposażeniem dostępnym w różnych pakietach o wyśmienitym stosunku przystępnej ceny do oferowanych możliwości. Pakiety umożliwiają nabywcom wybór maszyny z funkcjami, których naprawdę potrzebują.

Seria obejmuje cztery modele ciągników o mocy od 205 KM do 265 KM, zaś każdy z nich może wygenerować 20 koni mechanicznych więcej dzięki systemowi zarządzania mocą silnika (Engine Power Management).
Seria ciągników MF 8S to odpowiedź Massey Ferguson na oczekiwania nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa – najnowocześniejsze maszyny z pełną gamą usług sieciowych, dzięki którym rolnicy będą mogli prowadzić działalność z wyższą rentownością.

Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x