Po raz pierwszy w centrum zainteresowania firmy znalazły się rozwiązania dla rolnictwa hybrydowego. Rolnictwo hybrydowe to połączenie metod ekologicznych i konwencjonalnych w produkcji polowej. Klienci mogą zatem liczyć na mechaniczną pielęgnacją łanu i dodatkowe innowacyjne rozwiązania. Obecnie prowadzimy doświadczenia na częściowo własnych gospodarstwach doświadczalnych, które zapowiadają obiecujące rozpoczęcie urynkowienia na targach w Hanowerze.
HORSCH dostawcą nowych rozwiązań
Presja społeczna zmusza rolnictwo do zmian, dlatego rolnictwo hybrydowe będzie w przyszłości jednym z rozwiązań. Dzięki swojej nowatorskiej technologii HORSCH stał się dla wielu swych klientów zdecydowanie kimś więcej niż tylko dostawcą maszyn. Wiedza agronomiczna przekazywana bezpośrednio na seminariach oraz za pomocą materiałów informacyjnych, takich jak np. magazyn terraHORSCH przeznaczony dla klientów firmy, wspiera ich agronomiczne spojrzenie na maszyny. Dzięki technologiom takim jak aplikacje, technologie Internet of Things lub pojedynkowanie zboża SingularSystem (nagrodzony złotą pieczęcią jakości DLG za jakość pracy) HORSCH w coraz większym stopniu staje się dostawcą rozwiązań dla nowoczesnej i zrównoważonej produkcji zdrowej żywności.
Obecnie dla HORSCHA we wszystkich krajach pracuje 1600 pracowników. Aby zaspokoić rosnący popyt na maszyny HORSCH, we wszystkich niemieckich fabrykach dokonywane są inwestycje na rekordową sumę 30 milionów euro. W zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu ukończono nową halę, a powierzchnia fabryki produkująca opryskiwacze w Landau prawie się potroiła. Aktualnie najbardziej inwestuje się w siedzibie firmy w Schwandorfie. Suma przeznaczona na tę inwestycję wynosi 23 miliony euro.
Pomimo trudnych warunków klimatycznych, głównie z powodu suszy, sprzedaż w 2018 r. rozwinęła się doskonale. I dokładnie z powodu suszy kierownictwo HORSCH postrzega rok 2019 jako kolejne wyzwanie dla inżynierii rolniczej, nawet jeśli początek roku rozpoczął się pozytywnie.
źródło/fot.: mat. prasowe Horsch