sobota, 23 listopada, 2024
spot_img

Nowa seria kombajnów CR Revelation z automatyzacją na wyższym poziomie!

spot_img

Nowa seria kombajnów CR Revelation marki New Holland z wyróżnionym nagrodą systemem IntelliSense wprowadza automatyzację pracy na nowy poziom dzięki licznym udoskonaleniom, które potwierdzają przewagę największego na świecie kombajnu.

„Po raz kolejny kombajn serii CR Revelation wprowadza nowe standardy w branży. Jako rekordzista świata, a także najbardziej wydajny kombajn na świecie wprowadza produktywność na nowy poziom i znacznie redukuje koszty żniw dzięki ograniczeniu strat i zapewnieniu najwyższej czystości ziarna. Znacznie też zwiększył poziom automatyzacji pracy, uwalniając operatora od podejmowania  wielu decyzji w celu optymalizacji wydajności, strat i jakości ziarna” – podkreślał Lars Skjoldager Sørensen, Dyrektor ds. Maszyn Żniwnych.

 

System automatyzacji pracy IntelliSense 

Kombajny serii CR Revelation posiadają na wyposażeniu proaktywny i automatyczny system konfiguracji maszyny IntelliSense marki New Holland, który wprowadza automatyzację pracy na nowy poziom i pomaga operatorowi utrzymać maksymalną wydajność przy minimalizacji strat i ilości uszkodzonego ziarna. Ten przełomowy system jako pierwszy w branży został wyróżniony srebrnym medalem w kategorii innowacyjności na targach Agritechnica 2017 i pozwala klientom znacznie zwiększyć efektywność poprzez podniesienie wydajności dziennej, ograniczenie ilości uszkodzonego ziarna i poprawę jego czystości. Posiada również wiele zalet istotnych dla operatora: ogranicza liczbę wymaganych decyzji, poprawia komfort i pewność pracy operatora, zmniejsza jego zmęczenie i daje do dyspozycji prosty interfejs użytkownika.

4 strategie do wyboru

System IntelliSense umożliwia operatorowi wybór jednej z czterech strategii: ograniczenie strat, najwyższa jakość ziarna, najwyższa wydajność i stała przepustowość. Opatentowane czujniki w koszu sitowym zapewniają niezwykle precyzyjny pomiar obciążenia sit, na podstawie którego kombajn proaktywnie reguluje szybkość roboczą systemu Twin Rotor™ i kąt nachylenie jego łopatek, prędkość wentylatora, stopień otwarcia sita wstępnego, górnego i dolnego, aby automatycznie osiągnąć zamierzony efekt. Opatentowany automatyczny układ regulacji łopatek rotora zwiększa jego efektywność pracy bez uszczerbku dla procesów omłotu i separacji, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i wyższą wydajność.

Przeprowadzone we Francji i Niemczech w 2017 r. badania wśród użytkowników dostarczyły niezwykle pozytywnych opinii. W opinii uczestników badania system pozwalał na intuicyjną i prostą obsługę, zwiększał ich pewność siebie przy pracy i stanowi znaczne ułatwienie dla nowych lub mniej doświadczonych operatorów. Ponadto zwrócili oni uwagę na zdecydowaną poprawę wydajności i jakości ziarna.

 

System automatycznego pomiaru obciążenia masą żniwną IntelliCruise

System pomiaru podawania masy żniwnej IntelliCruise marki New Holland, automatycznie regulujący prędkość jazdy odpowiednio do ilości masy żniwnej, posiada aktualnie automatyczny tempomat i umożliwia wybór spośród trzech strategii prowadzenia żniw, aby operator mógł osiągnąć zamierzony wynik. Nowa strategia maksymalnej wydajności zwiększa prędkość jazdy maszyny w celu osiągnięcia maksymalnego obciążenia silnika lub maksymalnej prędkości jazdy. Strategia utrzymywania przepustowości reguluje prędkością jazdy, by utrzymać ustawiony przepływ masy żniwnej, a tym samym utrzymać wydajność przy zmiennym poziomie plonowania uprawy. Strategia ograniczania strat reguluje prędkość jazdy, aby utrzymać przepływ masy żniwnej, lecz gdy straty przekraczają dopuszczalny poziom, przepustowość jest zmniejszana, by ograniczyć straty. Dla trzech ustawień systemu IntelliCruise można wprowadzić trzy wartości graniczne: maksymalne obciążenia silnika, maksymalną prędkość jazdy i czułość szybkości podawania masy żniwnej, dzięki czemu operator może określić dynamikę działania systemu.

 

Nowy model w serii kombajnów CR Revelation  

New Holland poszerza serię kombajnów CR Revelation o nowy model podstawowy – CR7.80. Jego jednostką napędową jest silnik Cursor 9 z układem wtrysku Common Rail o mocy znamionowej 265 kW (360 KM) i mocy maksymalnej 295 kW (401 KM). Nowy model posiada kosz sitowy z pojedynczym powrotem. Zbiornik paliwa o pojemności 750 litrów, zbiornik na ziarno o pojemności 9500 litrów i wysoka prędkość rozładunku sięgająca 126 l/sek. zapewniają maszynie wysoką wydajność.

 

Nowy napęd jezdny z dwuzakresową przekładnią napędową 

Nowy kombajn serii CR Revelation posiada napęd jezdny z dwuzakresową przekładnią napędową, zintegrowane mokre hamulce, większą pompę hydrostatyczną i elektrohydraulicznie sterowaną blokadą mechanizmu różnicowego. Przekładnia napędowa posiada dwa zakresy – jeden do jazdy po polu z prędkością od 0 do 17 km/h, a drugi do jazdy po drogach z prędkością od zera do prędkości maksymalnej, która zależy od regulacji prawnych na danym rynku. Maksymalna prędkość jest osiągana przy niższej prędkości obrotowej silnika, co przekłada się na niższe zużycie paliwa.

Nowy, dwuzakresowy napęd jezdny zapewnia lepszą trakcję, pozwala kombajnowi na pokonywanie bardziej stromych wzniesień i szybciej reaguje na zmiany dzięki większej jednostce hydrostatycznej. Zarówno w trybie drogowym, jak i polowym nie ma potrzeby zmiany biegów, co zwiększa wydajność kombajnu.

Nowy hamulec postojowy podwójnego działania

Mokre hamulce i zawór serwo zwiększają skuteczność hamowania i bezpieczeństwo kombajnu, który teraz posiada nowy hamulec postojowy podwójnego działania. Mokre hamulce pozwalają ponadto utrzymać siłę hamowania w całym okresie eksploatacji bez konieczności wymiany klocków hamulcowych lub kalibracji. Stanowią zintegrowany i zamknięty zespół, co chroni je przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Nowa, zdalnie sterowana elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego jest dostępna we wszystkich modelach na sezon 2019 jako standard. Można ją komfortowo obsługiwać za pomocą przycisku umieszczonego w podłodze kabiny. Jest załączana przy podaniu ciśnienia hydraulicznego, a rozłączenie następuje po naciśnięciu przycisku w kabinie.

źródło/fot. mat. prasowe NH

  

 

spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x