wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

New Holland wprowadza produkty rolnictwa precyzyjnego marki AGXTEND

spot_img

Firma New Holland zapowiedziała wprowadzenie produktów rolnictwa precyzyjnego marki AGXTEND na rynek CNH Industrial, przy czym głównym obszarem zainteresowania będzie rynek wtórny. AGXTEND dostarcza najnowszych technologii w dziale precyzyjnego rolnictwa, których zalety obejmują cały cykl uprawowy.

Najlepsze rozwiązania dla klientów

AGXTEND jest pierwszą marką wyspecjalizowaną w łączeniu technologii precyzyjnego rolnictwa i magistrali ISOBUS, w celu umożliwienia klientom dostępu do szeregu przełomowych oraz dynamicznych systemów opracowanych przez jej strategicznych partnerów biznesowych. CNH Industrial przeprowadziła dogłębną analizę porównawczą branży, aby udostępnić użytkownikom najlepsze rozwiązania na rynku.

New Holland będzie rozprowadzać produkty i usługi marki AGXTEND za pośrednictwem swojej sieci dealerskiej. Będą one stopniowo wprowadzane do sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r. w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Wraz z wprowadzeniem produktów na rynek oferowane będą kompleksowe usługi wsparcia klienta, takie jak doradztwo przed zakupem, szkolenia oraz pomoc w sprawach bieżącego użytkowania.

Produkty marki AGXTEND można w pełni zintegrować z dostępnymi aktualnie platformami precyzyjnego rolnictwa New Holland. Stanowią one część większego programu mającego na celu zwiększenie precyzji, wydajności oraz zysków klientów, dzięki najlepszym na rynku i łatwym w obsłudze nowoczesnym technologiom rolniczym.

Za pomocą tych pięciu innowacyjnych rozwiązań klienci marki New Holland, będą korzystać z wiodących systemów w branży precyzyjnego rolnictwa.

 

Nowy czujnik CropXplorer 

Nowy CropXplorer to więcej niż zwykły czujnik do pomiarów biomasy. Stanowi on rozwiązanie systemowe, wykorzystujące algorytmy i kompleksowe funkcje w celu określenia częstotliwości nawożenia w zależności od potrzeb rośliny.

Dwa precyzyjne czujniki optyczne dokonują pomiarów biomasy oraz zapotrzebowania roślin na azot, natomiast tryb pracy na warstwach, umożliwia korzystanie z map potencjału plonów i nanoszenia na bieżąco pomiarów.

Będąc bez wątpienia najbardziej zaawansowanym czujnikiem w branży, CropXplorer należy również do najłatwiejszych w obsłudze, pod względem konfiguracji i użytkowania:

  • można go zamontować na standardowym zaczepie TUZ lub obciążeniu przednim,
  • nie wymaga kalibracji,
  • posiada dedykowany terminal kompatybilny z rozsiewaczami nawozów z magistralą ISOBUS, a także z większością rozsiewaczy nawozów bez magistrali ISOBUS z funkcją VRA.

 

Nowy czujnik SoilXplorer – pozwala rolnikowi poznać pełen potencjał swoich gleb

Dzięki nowemu czujnikowi użytkownik będzie mógł dokładnie zbadać właściwości gleby na swoim polu. SoilXplorer składa się z bezdotykowego czujnika, który wykorzystuje sygnały elektromagnetyczne do pomiaru przewodnictwa gleby, na czterech różnych głębokościach: 0-25 cm, 15-60 cm, 55-95 cm i 85-115 cm.

Precyzyjne pomiary można wykorzystać do dwóch głównych zadań precyzyjnego rolnictwa:

  • mapowania zróżnicowania glebowego i tworzenia map typów gleby z określeniem poziomu wilgotności;
  • prowadzenia prac kultywacyjnych gleby na różnej głębokości z uwzględnieniem stopnia zagęszczenia gleby, co pozwala regulować głębokość roboczą narzędzia w czasie rzeczywistym i pracę na pełnej głębokości tylko, gdy jest to niezbędne.

 

Nowy czujnik NIR –  do pomiarów upraw, z możliwym montażem w każdej maszynie

Czujnik NIR można zamontować w każdej maszynie: na kombajnie, sieczkarni samobieżnej, prasie i beczkowozie na gnojowicę.

Przy montażu na maszynie żniwnej pozwala on określić poziom wilgotności plonów oraz zawartość elementów składowych upraw, takich jak: kwaśne włókno detergentowe (ADF), neutralne włókno detergentowe (NDF), skrobia, popiół i tłuszcz surowy.

Te parametry dostarczają cennych informacji w celu optymalizacji ceny sprzedaży upraw jak i żywienia bydła do produkcji mleczarskiej.

Przy montażu na zbiorniku na gnojowicę czujnik umożliwia monitorowanie ilości azotu przy nawożeniu pól, a dzięki temu lepsze wykorzystanie gnojowicy, chroniąc środowisko naturalne i ograniczając koszty transportu beczkowozu.

 

Nowy system Xpower – system elektryczny do ekologicznego zwalczania chwastów

Xpower jest elektrycznym systemem zwalczania chwastów, który użytkownicy mogą stosować zamiast herbicydów do odchwaszczania oraz usuwania wilgoci z roślin przed żniwami. Zastosowanie prądu elektrycznego jest skuteczną, wydajną i przyjazną dla środowiska metodą zwalczania chwastów, ponieważ niszczy całą roślinę aż do korzeni bez wprowadzania na pole szkodliwych środków chemicznych. System składa się z kilku aplikatorów, które stykają się z chwastem i wypalają go. Przy stosowaniu urządzenia na uprawach warzyw efekty są widoczne już po kilku godzinach. Wysięgniki narzędzia mają szerokość roboczą od 1,2 do 3 m.

 

Nowa aplikacja FarmXtend – wieloczujnikowa inteligentna aplikacja pogodowa

Nowa inteligentna aplikacja pogodowa FarmXtend wykorzystuje cały zestaw skomunikowanych czujników. Pozwala ona monitorować dane dotyczące pogody na polu, ułatwiając klientom dopasowanie planowanych operacji do rzeczywistych warunków.

Wspomniany zestaw czujników to:

  • WeatherXact – skomunikowana stacja pogodowa służąca do pomiarów wilgotności i temperatury na wysokości 1 m nad ziemią i na poziomie upraw;
  • RainXact – skomunikowany miernik deszczu;
  • SoilXact – czujnik mierzący wilgotność i temperaturę gleby na różnej głębokości.

To, co wyróżnia aplikację FarmXtend to wyjątkowo wydajne algorytmy, które na podstawie temperatury i wilgotności określają stopień zainfekowania uprawy roślinnej i pozwalają ustalić optymalny czas wykonania oprysków.

Produkty marki AGXTEND mają na celu znacząco poprawić efektywność operacji rolniczych dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa oraz ograniczeniu aplikacji nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Ponadto elektryczna technologia zwalczania chwastów jest dużo bardziej ekologiczna niż tradycyjne metody. Wykorzystywanie precyzyjnych impulsów elektrycznych stanowi wydajną oraz zgodną z ideą zrównoważonego rolnictwa alternatywę dla herbicydów, znacznie ograniczając oddziaływanie gospodarstw rolnych na środowisko naturalne.

źródło/fot. NH

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników