poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

John Deere świętuje 5-milionowy egzemplarz samojezdnej kosiarki trawnikowej

spot_img

Amerykański gigant z branży maszyn rolniczych może pochwalić się przekroczeniem pięciu milionów sprzedanych egzemplarzy sprzętu do pielęgnacji trawników wyprodukowanych w fabryce Power Products w Greeneville w stanie Tennessee.

Mała fabryka, duże osiągnięcia

Firma Power Products, początkowo założona jako mała fabryka, jest obecnie największym obiektem firmy John Deere i odpowiada za produkcję wielu kultowych kosiarek sprzedawanych przez markę. Obiekt powstał w 1988 r. i w lipcu ubiegłego roku obchodził swoją 30. rocznicę.

„Produkcja pięciomilionowej maszyny jest znaczącym kamieniem milowym dla zespołu Power Products, John Deere i naszych lojalnych klientów”, powiedział kierownik fabryki Jeff Hollett. „Jesteśmy dumni z dziedzictwa, które zbudowaliśmy w Greeneville, i fakt, że wyprodukowaliśmy już pięć milionów maszyn, potwierdza nasze ogromne doświadczenie”.

Małe modele John Deere

W fabryce Power Products produkowane są obecnie małe modele John Deere kosiarek samojezdnych serii 100, z których niektóre wyposażone są w wielokrotnie nagradzany 30-sekundowy system wymiany filtra oleju Easy Change, a także traktorek ogrodowy S240 oraz kosiarki: Z300 i Z500 o zerowym promieniu skrętu. Podobnie, jak w przypadku wszystkich produktów John Deere, poszczególne modele, są dla nich czymś więcej niż tylko sprzętem.

„Informacja o produkcji w sumie aż pięciu milionów sztuk tak naprawdę nadaje perspektywę naszej codziennej pracy” – dodał Hollett. „To więcej niż produkcja maszyn, to przekazanie ludziom narzędzia do pielągnacjij trawnika, które to narzędzie jest efektem naszego zaangażowania w jakość i uczciwość. Tylko w ten sposób udało nam się osiągnąć ten kamień milowy, co świadczy o długoterminowym sukcesie John Deere Power Products.”

Potwierdzeniem doskonałej jakości maszyn John Deere do pielęgnacji trawników jest nie tylko liczba sprzedanych egzemplarzy, ale też nagrody branżowe. Podczas ostatnich targów Gardenia 2019, pojazd Z-Trac otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kosiarka z mocnym silnikiem i wydajnym agregatem

Kosiarka Z997R charakteryzuje się zerowym promieniem skrętu, mocnym silnikiem i wydajnymi agregatami, dzięki którym wykonuje pracę co najmniej 20 proc. szybciej niż kosiarka czołowa. Dodatkowym atutem tej kosiarki jest unikalne rozwiązanie w postaci opon radialnych Michelin X Tweel Turf, które są odporne na ostre przedmioty, gładko przesuwają się po przeszkodach i są trzy razy bardziej wytrzymałe niż konwencjonalne opony pneumatyczne.

Maszyny Z-Trac są objęte promocyjnym finansowaniem fabrycznym John Deere Financial 0 proc. aż na 5 lat dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które zdecydują się na zakup do 30 kwietnia br. w kredycie inwestycyjnym. Więcej szczegółów na temat możliwości sfinansowania zakupu Z-Trac dostępnych jest u każdego autoryzowanego dealera marki John Deere.

źródło/fot.: mat. prasowe John Deere

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x