wtorek, 5 grudnia, 2023
spot_img

Cały czas rośnie sprzedaż maszyn

spot_imgspot_img

Początek roku dla CNH Industrial, okazał się korzystnym, gdyż odnotowano większy niż oczekiwano skok zysków, co pozwoliło na poprawę prognoz finansowych firmy. Sprzedaż grupowa producenta maszyn Case i New Holland podniosła się z 27 do 28 mld $ przy jednoczesnym podniesieniu do 0,65-0,67 $ na akcje. Taki wzrost spowodowany był pozytywnie rozwijającym się popytem wśród potencjalnych klientów.

We wszystkich czterech głównych działach, również w tych, do których należą marka samochodów ciężarowych Iveco oraz działalność w zakresie produkcji silników Powertrain grupa odnotowała wzrost sprzedaży w okresie od stycznia do marca br.

W przypadku rolnictwa, określanego ,,rynkiem płaskim’’ sprzedaż wzrosła o 15,1% (do 2,58 mld $), co wg CNH było wynikiem zwiększonej wielkości sprzedaży i wzrostowi cen. Tym samym, na rynku Azji i Pacyfiku wielkość sprzedaży okazała się wysoka, z kolei w Ameryce Łacińskiej odnotowano niższy popyt. Przyczyniły się do tego przede wszystkim wzrosty marży dzięki zwiększeniu poziomu produkcji, zwiększeniu ekonomii skali oraz zwiększeniu sprzedaży bardziej rentownych produktów.

Dalsze prognozy

Na rynku rolnym Azji i Pacyfiku, CNH Industrial podniosła swoje prognozy dotyczące wzrostu przemysłu i odnotowuje obecnie wzrost o około 5% w sektorze ciągników, w porównaniu z wcześniejszymi prognozami. Jeśli chodzi o kombajny, w tym samym regionie, odnotowano wzrost do 10%.
Pozytywne prognozy odnotowano również w sprzedaży ciągników w regionie Nafty w Ameryce Północnej. Wynik ten wzrósł około 5% w porównaniu do poprzednich notowań.
Jednakże w przypadku Europy korekty nie zbiegły się z oczekiwaniami w związku z tym, że rynek ciągników jest obecnie w najlepszym przypadku stabilny.

fot. firmowe

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x