czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

XXIV Mazowieckie Dni Rolnictwa w Płońsku

spot_img

W dniach 8-9 czerwca, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na 24. edycję Mazowieckich Dni Rolnictwa, które odbędą się w Płońsku przy ulicy Sienkiewicza 11. To wyjątkowe wydarzenie jest skierowane do mieszkańców zarówno wsi, jak i miast z całej Polski, w tym rolników, producentów rolnych, firm związanych z sektorem rolnym, doradców oraz przedstawicieli instytutów badawczo-naukowych. XXIV Mazowieckie Dni Rolnictwa mają na celu promowanie innowacji w produkcji roślinnej.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań polowych, nowoczesnymi technikami i technologiami upraw oraz nowymi odmianami roślin. Dodatkowo, na miejscu będzie można poznać dobre praktyki w rolnictwie i rozwoju obszarów wiejskich, osiągnięcia hodowlane w produkcji zwierzęcej oraz innowacje związane z rolnictwem 4.0.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz TUTAJ

https://www.modr.mazowsze.pl/?view=article&id=3706&catid=143,323

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku posiada pole o powierzchni 26,95 ha, gdzie realizowane są liczne doświadczenia polowe. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną nowe uprawy, technologie oraz odmiany roślin rolniczych. Doradcy z MODR Warszawa dostarczą szczegółowych informacji na temat nawożenia, ochrony roślin, ekologii, wymogów fitosanitarnych oraz właściwego materiału siewnego. Przedstawią również innowacyjne praktyki rolnicze.

Dla zainteresowanych przygotowany będzie darmowy Przewodnik po Polu Doświadczalnym, zawierający informacje o zastosowanych zabiegach agrotechnicznych, charakterystykę odmian roślin oraz polecane odmiany do uprawy na Mazowszu. MODR Oddział Poświętne prowadzi także Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe (PDO), które obejmuje doświadczenia odmianowe i odmianowo-agrotechniczne. Na podstawie wyników tych badań tworzone są listy odmian zalecanych do uprawy na terenie województwa.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x