Akcje charytatywne, lokalne festyny, promocja produktów lokalnych
i regionalnych czy warsztaty dla dzieci i seniorów – to główne aktywności kół gospodyń wiejskich i innych organizacji pozarządowych działających na terenach wiejskich, które pozwalają im kultywować i promować lokalną kulturę wśród mieszkańców oraz wspierać rozwój aktywności społeczno-obywatelskiej. Dlatego zgłoś się na szkolenia, podczas których zdobędziesz umiejętności myślenia projektowego, aby łatwiej było zaplanować swoje działania.
ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów
Wszystkie kobiety zaangażowane społecznie, mieszkające na obszarach wiejskich w województwach: dolnośląskim, podlaskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim mogą wziąć udział w szkoleniach pn. „ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów”, które odbędą się:
- 03-05.02.2023 – Warszawa (woj. mazowieckie)
- 10-12.02.2023 – Gdańsk (woj. pomorskie)
- 03-05.03.2023 – Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie)
- 03-05.03.2023 – Poznań (woj. wielkopolskie)
- 14-16.04.2023 – Wrocław (woj. dolnośląskie)
- 12-14.05.2023 – Białystok (woj. podlaskie)
- 19-21.05.2023 – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie)
- 19-21.05.2023 – Grodno k. Międzyzdrojów (woj. zachodniopomorskie)
Celem warsztatów jest wsparcie kobiet – ich potencjału i przedsiębiorczości poprzez przekazanie im wiedzy i praktycznych umiejętności przydatnych w ich codziennej działalności społecznej. Podczas szkoleń przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące myślenia projektowego, pisania wniosków o dofinansowanie, budżetowania projektów, określania celów i efektów inicjatyw.
Rekrutacja prowadzona jest w dwóch etapach
- w terminie 6-20 grudnia 2022r.– dla województw: mazowieckiego, pomorskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego
- w terminie 1-15 marca 2023r.– dla województw podlaskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego.
Więcej szczegółów na temat zasad udziału w projekcie i procesu rekrutacji dostępnych jest na stronie: https://efrwp.pl/projekty/abc-tworzenia-pisania-i-realizacji-projektow/zasady-rekrutacji/.
– Zaangażowanie kobiet w życie społeczne na wsi jest niezwykle istotne z perspektywy rozwoju obszarów wiejskich. Należy wspierać ich potencjał i przedsiębiorczość. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, pozycji zawodowej czy sytuacji życiowej. Program szkoleniowy został opracowany tak, aby umożliwić uczestniczkom zdobycie nowych kompetencji oraz poczucie większej pewności siebie. Zdobytą podczas warsztatów wiedzę będą mogły zastosować w praktyce, a przez to odważniej działać samodzielnie, skutecznie i aktywnie rozwijając się oraz realizując swoje cele wobec lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Źródło: informacja prasowa