poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Agrotech wraca do normy

spot_img

27. Edycję targów rolniczych Agrotech już w ten piątek (18 marca). Jak co roku Targi Kielce odwiedzą firmy rolnicze z całego świata, prezentujące ciągniki, kombajny, maszyny sadownicze, silosy zbożowe, nawozy czy środki uprawy rolnej. 

Na tegorocznej edycji obecni będą m. in. John Deere i Case z USA, Zetor z Czech, czy McCormick z Włoch. Będzie też silna reprezentacja Polski, w tym: Kabat, SaMASZ, Stomil Sanok, Horpol i wiele innych.

Na tegorocznym Agrotechu premierę będą miały: autonomiczny robot rolniczy ROBOTTI 150D duńskiej firmy Agrointelli i nowy ciągnik T7 HD od firmy New Holland, która swoją drogą zajmie w tym roku całą halę wystawienniczą G.

Od 1 marca na terenie całej Polski zostały zniesione limity i ograniczenia epidemiczne dotyczące przestrzeni targowych. Prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń uważa to za bardzo dobry znak dla rozwoju imprez targowych, także w Kielcach. 

– Ważną informacją jest oczywiście zniesienie obostrzeń covidowych w przestrzeniach targowych. Dotyczy to m. in. zniesienia ankiet epidemiologicznych, ale co ważniejsze, ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą przebywać w halach wystawienniczych. To pozwoli  rozwinąć skrzydła wszystkim imprezom targowych, w szczególności targom Agrotech – mówi Andrzej Mochoń.

Targi Agrotech to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także centrum edukacyjne. Jak co roku na kieleckich targach rolniczych odbywają się szkolenia i prelekcje organizowane zarówno przez prywatne firmy, jak i oficjalne instytucje, takie jak Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, od 18 do 20 marca, Targi Kielce, Zakładowa 1.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x