piątek, 29 września, 2023

Agrotech wraca do normy

spot_imgspot_img

27. Edycję targów rolniczych Agrotech już w ten piątek (18 marca). Jak co roku Targi Kielce odwiedzą firmy rolnicze z całego świata, prezentujące ciągniki, kombajny, maszyny sadownicze, silosy zbożowe, nawozy czy środki uprawy rolnej. 

Na tegorocznej edycji obecni będą m. in. John Deere i Case z USA, Zetor z Czech, czy McCormick z Włoch. Będzie też silna reprezentacja Polski, w tym: Kabat, SaMASZ, Stomil Sanok, Horpol i wiele innych.

Na tegorocznym Agrotechu premierę będą miały: autonomiczny robot rolniczy ROBOTTI 150D duńskiej firmy Agrointelli i nowy ciągnik T7 HD od firmy New Holland, która swoją drogą zajmie w tym roku całą halę wystawienniczą G.

Od 1 marca na terenie całej Polski zostały zniesione limity i ograniczenia epidemiczne dotyczące przestrzeni targowych. Prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń uważa to za bardzo dobry znak dla rozwoju imprez targowych, także w Kielcach. 

– Ważną informacją jest oczywiście zniesienie obostrzeń covidowych w przestrzeniach targowych. Dotyczy to m. in. zniesienia ankiet epidemiologicznych, ale co ważniejsze, ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą przebywać w halach wystawienniczych. To pozwoli  rozwinąć skrzydła wszystkim imprezom targowych, w szczególności targom Agrotech – mówi Andrzej Mochoń.

Targi Agrotech to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także centrum edukacyjne. Jak co roku na kieleckich targach rolniczych odbywają się szkolenia i prelekcje organizowane zarówno przez prywatne firmy, jak i oficjalne instytucje, takie jak Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi.

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, od 18 do 20 marca, Targi Kielce, Zakładowa 1.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x