piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Targi Agrotech w Kielcach nie odbędą się!

spot_img

Na portalu kielce.wyborcza.pl czytamy, że z powodu zagrożenia koronawirusem targi Agrotech się nie odbędą. Decyzja o odwołaniu imprezy, w której może wziąć udział nawet 75 tys. gości, zapadła w poniedziałek po spotkaniu prezesa Targów Kielce z wojewodą świętokrzyskim.

Dzień wcześniej, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem, główny inspektor sanitarny rekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Tymczasem na zaczynające się w piątek Targi Techniki Rolniczej „Agrotech” spodziewano się nawet 75 tys. gości.

– Bierzemy pod uwagę dobro naszych wystawców i zwiedzających. Wiem, że prawdopodobieństwo zarażenia nie jest duże, ale skoro istnieje, nie chcemy ich narażać. Sytuacja jest tak dynamiczna i może się zmieniać, ale raczej w stronę zaostrzenia. Za parę dni może być znacznie gorzej niż dziś i lepiej tą decyzję podjąć teraz niż w ostatniej chwili – mówi w rozmowie z „Wyborczą” Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

 

Agrotech – największa wystawa rolnicza

Agrotech to największa w Polsce wystawa techniki rolniczej odbywająca się pod dachem. Swój udział potwierdziło w niej 700 wystawców, którzy mieli zająć 65 tys. m kw. w 11 pawilonach wystawienniczych, w tym w czterech specjalnie ustawionych mobilnych halach.

Część wystawców, o czym pisaliśmy, zrezygnowała z przyjazdu do Kielc w związku z zagrożeniem koronawirusem. – Wycofało się kilka firm, między innymi Husqvarna. Była to decyzja centrali firmy, która zadecydowała, że oddziały krajowe mają się wstrzymać z wystawianiem na tego rodzaju imprezach mówił prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

 

Źródło: kielce.wyborcza.pl

 

AKTUALIZACJA

-W trosce o bezpieczeństwo naszych gości , wystawców,  zwiedzających pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz prezydentem Kielc Bogdanem Wentą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu targów AGROTECH oraz Las – Expo – informuje prezes zarządu targów Kielce Andrzej Mochoń.

– Pomimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w organizację Agrotechu oraz poniesionych kosztów jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu – oświadczył prezes Andrzej Mochoń – Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich , którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna.

Nowy termin targów AGROTECH planowany jest na czerwiec 2020 roku.

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników