czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Strażak ochotnik potrzebuje pomocy

spot_img

23 letni Kacper Kaptur z Kłecka (powiat gnieźnieński, woj. wielkopolskie), dał się poznać jako bardzo zaangażowany i chętny do niesienia pomocy strażak ochotnik. Swoją ochotniczą  służbę rozpoczął w wieku 16 lat, gdy wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Kłecku. Przez kolejne lata zdobywał strażackie kwalifikacje, a wraz z ukończeniem pełnoletności nabył też uprawnienia strażaka ochotnika. Druhowie oceniają go jako zaangażowanego, koleżeńskiego. Nigdy też nie odmawiał udziału w najtrudniejszych nawet akcjach. 

Tragiczny wypadek na drodze 

Natomiast w sferze zawodowej podjął pracę jako kierowca w jednej z miejscowych firm transportowych. Obsługiwał trasy busem na obszarze całej Europy. 
Niestety w maju ubiegłego roku na terenie Niemiec doszło do tragicznego w skutkach wypadku z działem wielu pojazdów. W efekcie Kacper, pragnąc zniwelować zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wjechał w tył naczepy ciężarówki. Wypadł z samochodu i stracił rękę. 

Potrzebna droga proteza

Na obecnym etapie, dzięki pomocy rodziny i specjalistów Kacper Kaptur przechodzi proces rehabilitacji. Dla zapewnienia mężczyźnie możliwości podejmowania samodzielnych działań potrzebna jest jednak proteza ręki. Tego rodzaju proteza kosztuje około 250 tysięcy złotych. W różnego rodzaju akcje zbiórek zaangażowali się strażacy z Kłecka i wielu przyjaciół Kacpara Kaptura. Do ej pory udało się zebrać około 60 tysięcy złotych. Mimo wspaniałej ofiarności ludzi sporo jeszcze brakuje. Do pomocy poproszono więc Fundację Siepomaga.pl, na której internetowej stronie w imiennej zakładce dostępne są szczegóły dotyczące możliwości udzielenia pomocy Kacprowi Kapturowi.   

– To wspaniałe i bardzo wszystkim tym niezwykłym ludziom dziękuję – zwierzył się nam Kacper Kaptur. – Proteza pozwoli mi samodzielnie wykonać wiele prostych lecz niedostępnych dla mnie teraz czynności. Będę mógł zrobić sobie na przykład samodzielnie kanapkę. Moje życie bardzo się poprawi.  

Kacper Kaptur planuje też powrót do swoich społecznych i strażackich aktywności. Na przykład przy zabezpieczeniu przyszłych imprez plenerowych. Mało tego, ostatnio nawet bez protezy, zaangażował się w akcję dystrybucji ulotek na temat szczepień przeciw COVID-19. 
Także Redakcja Magazynu Agro Profil apeluje o wsparcie. 
Pomóżmy młodemu strażakowi. Poniżej link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/kacper-kaptur

Źródła i foto: OSP Kłecko, Fundacja Siepomaga.pl   

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x