niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Straty na 50 000 złotych

spot_img

Komenda Powiatowa Policji w Prudniku (woj. Opolskie) poinformowała dziś (18 grudnia br.) o zatrzymaniu 2 mieszkańców gminy Głogówek podejrzewanych o liczne podpalenia stogów bel słomy. Łączna wartość strat spowodowanych pożarami to blisko 50 000 złotych. Starszy z mężczyzn – 20 -latek – usłyszał już 5 zarzutów zniszczenia mienia. Za takie czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Jak informuje policja sprawa ma charakter rozwojowy.

Fala nocnych pożarów

Przypomnijmy: od początku bieżącego roku do policjantów z Komendy Powiatowej w Prudniku docierały zgłoszenia dotyczące podpaleń stert słomy. Pożary wzniecano najczęściej w nocy w wielu miejscach na terenie całego powiatu. W rezultacie śledczy, po wykonaniu kilkumiesięcznej pracy operacyjnej, powiązali z tymi zdarzeniami dwóch młodych mieszkańców gminy Głogówek.

Do zatrzymania 16 i 20-latka doszło w połowie grudnia. Zdaniem śledczych, młodzi mężczyźni odpowiedzialni są za podpalenie 5 stert słomy na terenie gminy Głogówek oraz Lubrza. Spaleniu uległo wówczas ponad 1000 balotów słomy, a szacowane straty sięgają blisko 50 000 złotych.

Źródło i foto: KPP w Prudniku

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x