sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Słońce, przelotny deszcz i burze [POGODA]

spot_img

W nocy z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front, który zwłaszcza na Górnym Śląsku, Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Górach Świętokrzyskich przyniesie opady deszczu do 3-6 mm. Słabiej do 1-3 mm popada także na południu i wschodzie Opolszczyzny oraz Mazowsza, południu Ziemi Łódzkiej i Podlasia. Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi. Temperatura spadnie do około 2 stopni na północy Mazur i Podlasia, 3-4 stopni na północy kraju, 5-6 stopni na zachodzie. W centrum wieczorem jeszcze ciepło- powyżej 10 stopni, ale nad samym ranem temperatura spadnie do 6-7 stopni. Najcieplej na deszczowym wschodzie i południu 8-10 stopni. Wiatr słaby.

We wtorek w ciągu dnia przejaśnienia pojawią się w całym kraju. Mimo słońca na zachodzie, północy, wschodzie i w centrum możliwe będą przelotne opady deszczu i burze, które największe prawdopodobieństwo pojawienia się mają na północy kraju. Podczas opadów spadnie do 2-3 mm deszczu. Burze mogą przynieść do nawet 7 mm deszczu.

Wiatr ponownie się nasili. Porywy będą osiągać 30-55 km/h, a podczas przelotnych opadów i burz 70-90 km/h.

Temperatura podniesie się do około 7-9 stopni na zachodzie, północy i w centrum, do 10 stopni na wschodzie i 11-13 stopni na południu i południowym zachodzie.

Łukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników