piątek, 22 października, 2021
spot_img

Saudyjski rynek wołowiny otwarty

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z pozytywnymi wynikami audytu prowadzonego w okresie od 30 września do 4 października br. przez służby weterynaryjne Królestwa Arabii Saudyjskiej, zapadła decyzja o ponownym otwarciu rynku wewnętrznego tego Państwa dla mięsa wołowego i produktów wołowych z Polski.

 

Jeden niezaraźliwy przypadek BSE

Przypomnijmy, czasowy zakaz importu wołowiny z Polski Arabia Saudyjska wprowadziła w lutym 2019 roku. Przyczyną decyzji  było wykrycie jednego przypadku BSE (tj. gąbczastej encefalopatii bydła, potocznie zwanej „chorobą szalonych krów”), w Polsce w pobliżu czeskiej granicy.
Z tym, że jak informował wówczas polski Główny Lekarz Weterynarii, był to tzw. autogenny przypadek niezaraźliwy. Nie mniej jednak, Arabia Saudyjska wprowadziła czasowy zakaz importu mięsa wołowego i produktów z mięsa wołowego z Polski, który obecnie zniesiono.

Stan obecny 

Lista polskich zakładów dopuszczonych do eksportu dostępna jest na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Dodajmy, że przy wywozie mięsa wołowego należy stosować wzór świadectwa zamieszczony na stronie internetowej GIW.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: MRiRW,  www.wetgiw.gov.pl 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły