wtorek, 30 maja, 2023

Sardynia szykują się do walki z szarańczą. Chcą wykorzystać wojsko oraz drony!

spot_imgspot_img

Szarańcza to owad, który zawsze kojarzył się z krajami afrykańskimi lub azjatyckimi. Jednakże, na Sardynii, włoskiej wyspie na Morzu Śródziemnym, staje się ona coraz większym problemem. W zeszłym roku szarańcza zdewastowała 60 tysięcy hektarów pól na Sardynii. W tym roku władze regionu nie zamierzają czekać, aż plaga owadów będzie za późno powstrzymana.

zdj: Archiwum AP

Szarańcza plagą terenów nie tylko podmiejskich

Szarańcza to gatunek owada, który ma bardzo wysoką zdolność do przemieszczania się. To powoduje, że walka z tymi szkodnikami toczy się nie tylko na polach, ale także w miastach i wsiach, gdzie pojawiają się w poszukiwaniu pożywienia. Z tego powodu, władze Sardynii zdecydowały się włączyć do walki przede wszystkim wojsko. Bezpieczeństwo publiczne jest bardzo ważne, a nagły wzrost populacji szarańczy może stworzyć poważne zagrożenie. 

Operacja dezynsekcji z udziałem wojska i dronów planowana na wiosnę

W ubiegłym roku straty, spowodowane przez szarańczę, oszacowano na 100 milionów euro. Władze lokalne zdają sobie sprawę, że potrzebna jest ogromna determinacja, aby powstrzymać plagę owadów, która może ponownie zaatakować już za kilka tygodni. Skupiska szarańczy będą lokalizowane przy pomocy dronów, a wojsko, straż leśna, straż pożarna oraz obrona cywilna przystąpią do dezynsekcji. Ta ogromna operacja ma rozpocząć się w połowie marca.

Włochy od dawna cieszą się opinią kraju o wyjątkowo pięknych krajobrazach i znakomitym jedzeniu. Wszystko to mogłoby zostać zniszczone, gdyby szarańcza dalej siała spustoszenie na sardyńskich polach. Właśnie dlatego walka z tymi szkodnikami jest tak ważna. Władze Sardynii pokazują, że są gotowe zrobić wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać inwazję szarańczy i ochronić swoją ziemię przed jej szkodliwym wpływem.

źródło: TVN 24

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x