środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Ryszard Bartosik nowym Wiceministrem Rolnictwa

spot_img

29 października br., Premier Mateusz Morawiecki w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy wręczył Ryszardowi Bartosikowi akt powołania na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nowy Wiceminister urodził się w 1968 roku w Turku. Jest absolwentem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach. Ukończył studnia magisterskie na kierunku: politologia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po ojcu i dziadku przejął i prowadzi 10-hektarowe gospodarstwo rolne w Kowalach Pańskich w powiecie tureckim.

Parlamentarzysta i samorządowiec

Nowy Wiceminister jest również Posłem na Sejm RP poprzedniej i obecnej kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był radnym powiatu tureckiego. Pełnił też funkcję starosty i wicestarosty powiatu tureckiego. Natomiast od 13 listopada 2019 r. jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Źródła i foto: ryszardbartsik.net, MRiRW

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x