poniedziałek, 26 lutego, 2024

Rynek drobiu. Na korzystniejsze ceny trzeba będzie poczekać

spot_img

Ubiegły rok okazał się dla hodowców drobiu. Początek 2021 roku przyniósł nowe notowania, w których widać delikatną poprawę cen. Niestety ptasia grypa, która zbiera swoje żniwo w Polsce zamyka przed nami możliwości eksportowe do krajów pozaunijnych, co blokuje podwyżki. 

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach  20.12 – 03.01.2021 r na rynku krajowym odnotowano wzrost cen z wyjątkami.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 20.12 – 03.01.2021 r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,18 zł/kg, aż o 6,4% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także wzrosła niższym niż ostatnio i wyniosła 8,86 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,09 zł/netto. Była to cena o 1 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu 

Kaczki utrzymały poziom cen z zeszłego raportu. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,29 zł/netto.

Ceny w skupie indyków obrały różne kierunki. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,23 zł/kg wobec 4,24 zł/kg tydzień wcześniej. Natomiast w przypadku indyczków cena utrzymała się na poziomie wyższym i wyniosła  tj. 4,15zł/kg.

źródło: gov.pl
kowr.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x