czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Rolnik w trakcie kłótni przygniótł swojego sąsiada balotem! Ofiara cudem przeżyła

spot_img

71-letni rolnik z powiatu Neumarkt w Niemczech został skazany na kilka lat więzienia za próbę zabójstwa swojego sąsiada, którego przygniótł balotem podczas kłótni. Konflikt między nimi trwał od dłuższego czasu.

Niemcy: Przygniótł swojego sąsiada balotem

Jak opisuje portal Agrarheute sprawa miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, gdy podczas długotrwałej niezgody rolnik postanowił rozwiązać konflikt w drastyczny sposób.  Ofiara, wówczas 43-letni mężczyzna, w dniu zdarzenia rozładowywała paszę z samochodu dostawczego, blokując przy tym drogę przed swoim oborą. Pojazd stanął na drodze również przed traktorem sąsiada.

W odpowiedzi rolnik przesunął pojazd, w którym znajdował się jeszcze jedenastoletni syn sąsiada, na odległość siedmiu metrów przez ulicę. Chłopiec uchronił się przed niebezpieczeństwem wyskakując z samochodu. 

W wyniku tej sytuacji, rolnik skierował swój traktor w stronę sąsiada, przygniotł go balotem na ładowaczu czołowym do metalowego kontenera. Ściana kontenera ugięła się, co uratowało ofiarę od poważniejszych obrażeń.

Rolnik był w pełni poczytalny. Teraz poniesie karę

Podczas procesu sądowego biegły potwierdził, że siła nacisku balota (300 kg) mogła spowodować śmierć, gdyby nie szczęśliwy przypadek, że kontener ugiął się pod naporem. Sąd przytoczył również, że oskarżony wykazywał obojętność co do losu poszkodowanego zaraz po zdarzeniu. Około 20 minut po incydencie, gdy na miejsce przybyli policjanci, oskarżony stwierdził, że było mu obojętne, czy poszkodowany „by zdechł”. Sąd doszedł do wniosku, że nie ma okoliczności łagodzących winę oskarżonego, co świadczy o jego pełnej poczytalności.

W efekcie, sędzia wymierzył karę trzech lat i dziesięciu miesięcy więzienia bez możliwości zawieszenia, argumentując to decyzją o świadomym ryzykowaniu życiem sąsiada przez rolnika. Oskarżony przebywa w areszcie śledczym od prawie jedenastu miesięcy.

źrodło: Agrarheute

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x