czwartek, 22 lutego, 2024

Rolnik stracił rękę podczas belowania siana

spot_img

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Zielonka. Jak poinformowała policja, 60-letni rolnik uległ poważnym obrażeniom w trakcie wykonywania prac polowych z użyciem belownicy do siana. 

Belownica urwała rękę rolnikowi

W poniedziałek po południu dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony o wypadku przy pracach polowych w miejscowości Zielonka, któremu uległ 60– letni mieszkaniec gminy Stężyca. Podczas wykonywanych prac polowych z użyciem belownicy do siana, mężczyzna chciał usunąć z niej usterkę. W tym czasie pośliznął się i włożył prawą rękę do maszyny co spowodowało jej urwanie.  Po zdarzeniu mężczyzna poszedł szukać pomocy i po przejściu około jednego kilometra dotarł do najbliższych zabudowań.  Mieszkańcy powiadomili służby ratunkowe. 

Rolnik trafił do szpitala

60-latka przetransportowano z obrażeniami do szpitala.  Natomiast obecni na miejscu zdarzenia strażacy z PSP w Rykach zabezpieczyli urwaną kończynę i przekazali ją drugiej załodze karetki pogotowia.  W szpitalu pobrano od mężczyzny krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują przede wszystkim o rozsądek przy pracach polowych szczególnie podczas korzystania z maszyn rolniczych

źródło: lubelska.policja.gov.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x