środa, 21 lutego, 2024

Rafał Romanowski Podsekretarzem w MRiRW

spot_img

O wakatach i niedoborach na wyższych stanowiskach w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi pisaliśmy już wiele. Być może więc sytuacja zmieni się teraz na lepsze. Sygnałem tego może być wczorajsze (4 listopada br.), wręczenie przez Wicepremiera, a zarazem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Aktu powołania na stanowisko Podsekretarza Stanu w MRiRW, Rafałowi Romanowskiemu.

Kim jest nowy podsekretarz?

Rafał Romanowski ma już doświadczenie w pracy w MRiRW.  W 2007 roku i w latach 2015–2020 tył już Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był też samorządowcem. 

Rafał Romanowski pochodzi z Szulmierza w gminie Regimin (powiat ciechanowski, woj. mazowieckie). Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych (kierunek dziennikarstwo i public relations) oraz Akademii Humanistycznej w tym samym mieście (kierunek marketing i reklama). Pracował w lokalnej telewizji w Ciechanowie oraz w Polkomtelu S.A. 

Człowiek Ministra Kowalczyka

Następnie, od 2006 roku, był doradcą Henryka Kowalczyka (wówczas Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także szefem jego gabinetu jako Pełnomocnika Rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Natomiast, w okresie od 13 sierpnia 2007 r., do 16 listopada 2007 r. pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 2009 r. Rafał Romanowski pracował w spółce prawa handlowego pn. Stadnina Koni „Nowe Jankowice”, m.in. jako prokurent. A od 2009 był wiceprezesem zarządu spółki z o.o. pod nazwą Grupa Hodowców Koni „Koń zimnokrwisty”. R. Romanowski pełnił również funkcję wiceprezesa zarządu Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, po czym w 2018 został członkiem zarządu tej organizacji. 

Natomiast 19 listopada 2015 r. ponownie został Wiceministrem Rolnictwa w randze Podsekretarza Stanu. Pełnił tę funkcję aż do 2020. W marcu tego samego roku został Pełnomocnikiem Ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych. Ponadto, w wyborach w 2018 z listy Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Romanowski uzyskał mandat Radnego Sejmiku Mazowieckiego VI kadencji. Szczegółowy zakres obowiązków nowo powołanego Podsekretarza Stanu w MRiRW, zostanie dostosowany do bieżących potrzeb i zadań Ministerstwa. 

Źródło i foto: MRiRW

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x