czwartek, 28 października, 2021
spot_img

PSL za wzmocnieniem sołtysów!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Sypią się ustawowe prezenty dla polskich sołtysów i sołectw z okazji przypadającego na dziś (11 marca br.), Dnia Sołtysa. Pisaliśmy już o propozycjach Ruchu Polska2050 Szymona Hołowni. Dziś temat podjął Klub Koalicja Polska-PSL. Podczas okolicznościowej konferencji parlamentarzyści koalicji poinformowali o tym, że złożą w Sejmie projekt ustawy o sołtysach i radach sołeckich. 

Trzeba wzmocnić sołectwa

Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa poinformował, że głównym punktem projektu ludowców jest nadanie sołtysom osobowości prawnej. Zdaniem polityków sołtysi muszą mieć osobowość prawną by zyskać niezależność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla swoich społeczności. Padła też propozycja by wynagrodzenie sołtysów wynosiło 50 procent minimalnego wynagrodzenia brutto.
Podobnego zdania był Miłosz Motyka, rzecznik PSL, który zwrócił się do wszystkich polityków partii rządzącej i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy z apelem o poparcie zmian wzmacniających status polskich sołectw i sołtysów.  
 
Źródło i foto: KP-PSL na Twitter

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
595ObserwującyObserwuj
8,930SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x