niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Przełom w sprawie tranzytu zboża z Ukrainy? Telus: Dogadaliśmy ważną sprawę

spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, uczestniczył w spotkaniu online z ministrami Ukrainy i Litwy, aby omówić kwestie związane z tranzytem ukraińskiego zboża. Spotkanie przyniosło pewne  rezultaty. Kontrole tranzytu mają zostać przeniesione do portu litewskiego.

Kontrole tranzytu zostaną przeniesione do portu litewskiego

Spotkanie, które odbyło się we wtorek rano, uczestniczyli w nim także minister polityki rolnej i żywności Ukrainy, Mykola Solski, oraz minister rolnictwa Litwy, Kęstutis Navickas. Głównym tematem dyskusji były kwestie związane z transportem i kontrolą ukraińskiego zboża, które jest przewożone przez Polskę na Litwę.

W trakcie spotkania ustalono, że kontrole tranzytu zostaną przeniesione do portu litewskiego. Oznacza to, że jakość kontrolowanego zboża będzie teraz monitorowana po stronie litewskiej. Minister Robert Telus podkreślił, że to decyzja, która ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa tranzytu, nie wpływając jednak negatywnie na polską wieś.

Transport zboża przez Polskę nadal będzie się odbywał

Minister Telus wyraził zadowolenie z wyników spotkania, mówiąc: „Dogadaliśmy ważną sprawę. To dobra sprawa w budowaniu korytarza solidarnościowego”. Dodał również, że Polska zbudowała ten korytarz solidarnościowy w Europie i ta decyzja jest kolejnym krokiem w jego utrzymaniu i usprawnieniu.

Warto zaznaczyć, że pomimo przeniesienia kontroli tranzytu do portu litewskiego, proces przewożenia zboża przez Polskę będzie się odbywał zgodnie z obowiązującymi procedurami i plombami. Jedyną zmianą jest to, że jakość kontrolowanego zboża będzie teraz pod kontrolą litewską.

źródło: money.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo
Bolo
8 miesięcy temu

Z określeniem „tranzyt ukraińskiego ziarna” spotkałem się już w ubiegłym roku. I mam bardzo złe wspomnienia do dzisiaj. Teraz może być podobnie, bo janusze biznesu tylko czekają, aby kupić tańszy nie badany syf z UA.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x