środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami mroźna noc [POGODA]

spot_img

W nocy w większości południa, wschodu i centrum kraju dużo rozpogodzeń. Przejaśnienia do północy pojawią się również na zachodzie- potem niebo zachmurzy się i nad ranem miejscami spadnie śnieg i mżawka- do 1-3 mm- im bliżej granicy tym więcej. Od Roztocza po Góry Świętokrzyskie, Małopolskę, Podkarpacie temperatura spadnie do -10/-5 stopni Celsjusza. W regionach podgórskich od -14 do -11 stopni. Do północy -9/-7 stopni odnotują termometry na Przedgórzu Sudeckim- jednak po północy z racji nadejścia chmur będzie się ocieplać do -2/0 stopni nad ranem.

W centrum i na wschodzie od -8 do -3 stopni Celsjusza. Na północy około -4/-1 stopnia, zaś na zachodzie od -2 do +1 stopnia Celsjusza.

W ciągu dnia front z zachodu będzie się rozrywał i nie wejdzie w głąb kraju. Opady na zachodzie zanikną już około południa i w ich miejsce wieczorem pojawią się punktowe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze dużo słońca.

Do północy pogodne niebo ogarniać ma coraz większy obszar kraju.

Już we wtorek około godziny 20:00 w wielu regionach południa, wschodu i centrum kraju temperatura spadnie do -7/-3 stopni Celsjusza. Do poranka spadnie ona do -10/-6 stopni. Lokalnie w rejonie Staszowa możemy mieć -11.

W zamian od weekendu uderzenie wiosny. Nawet 14 stopni pokażą termometry na Podhalu.

Nie widać również opadów. Za kilka dni minie miesiąc od ostatnich większych opadów.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x