wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Przed nami jeszcze jedna bardzo zimna noc [POGODA]

spot_img

Za nami bardzo zimna noc. W Jakuszycach  zanotowano -7 stopni, Kolbuszowej -6 stopni, Silniczce, Staszowie -5 stopni. Przed nami jeszcze jedna bardzo zimna noc.

Pogodna, ale zimna noc

Najbliższa noc bardzo pogodna będzie na południu, wschodzie i w centrum. Na zachodzie i północy w drugiej części nocy przybywać będzie chmur. Na pochmurnym zachodzie około +2 stopni; przy gruncie -1. Nieco cieplej do 4 stopni, powinno być wzdłuż Odry. Dolny Śląsk, Wielkopolska, Kaszuby -3/0 stopni, chłodniej na południu Dolnego Śląska do -5 st. Na pozostałym obszarze zanotujemy -4/-1 stopień; w zastoiskach mrozowych spadki temperatury do -6/-4 stopni, a na Podhalu np. w Jabłonce czy Poroninie możliwy 8-stopniowy mróz.

Powolne zmiany – trochę cieplej

Wtorek to powolne zmiany. Od zachodu wgłąb kraju zmierzać będą chmury frontu ciepłego, który do wieczora sięgnie linii Bugu. Na froncie, w centrum pojawią się drobne rzędu 0-2 milimetrów opady deszczu. Na zachodzie i północy łącznie spadnie około 2-3 milimetrów deszczu. Większy deszcz powinien pojawić się na południu kraju późnym popołudniem, który wieczorem dotrze nad Roztocze. Tutaj mogłoby spaść do 5-10 milimetrów deszczu.

Temperatury mało rewelacyjne. +5/+7 stopni na wschodzie; +7/+9 stopni w centrum, do +12/+14 stopni na zachodzie kraju. Wieczorem w centrum kraju będzie już około +10 stopni, a na wschodzie +8/+9 stopni. Wiatr słaby na wschodzie, umiarkowany na pozostałym obszarze.

 

Łukasz Sieligowski

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników