środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami deszczowy tydzień? [POGODA]

spot_img

Już niemal nad całą Europą władze przejmują niże. Wilgotne powietrze obecne jest na całym wschodzie, zachodzie, północy, południu i w znacznej większości środkowej Europy. Minionej nocy na Ukrainie spadło nawet 10-30 mm deszczu.

Jeżeli nad całą Europą władze sprawują niże z opadami, chmurami i wilgocią to znaczy, że jest brak rywalizacji nad sterami w pogodzie. Brak konkurencji to dla nas bardzo dobry znak.

W poniedziałek w wielu regionach kraju będzie zupełnie bezwietrznie np. na południu i wybrzeżu. Słaby wiatr powieje na Warmii, Kujawach, Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej.

Bez opadów z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Przez kilka godzin pochmurne niebo pojawi się z rana od Podlasia po Kujawy.

Temperatura z rana od 0/2 stopni na wschodzie i południu (Kraków, Sielec, Kliszów, Staszów, Kolbuszowa, Zamość, Włodawa przymrozki do -2 st). Na pozostałym obszarze około 1/4 stopni powyżej zera i -0,5/2 stopnie przy gruncie. W ciągu dnia od 15 stopni wzdłuż Bugu i na Suwalszczyźnie, 17 stopni na wschodzie kraju i na wybrzeżu wschodnim, 18-19 stopni w centrum, 20 stopni na południu i 21/22 stopnie od Opola po Wrocław, Poznań, Gorzów, Szczecin.

Wtorek ponownie przyniesie bardzo słaby wiatr. Rano i wieczorem bezwietrznie, a w Małopolsce i Pomorzu Zachodnim większość dnia bezwietrzna.

W ciągu dnia sucho, ale na niebie pojawi się spora ilość chmur wysokich, na zachodzie również kłębiastych. Wieczorem na północy kraju niebo zasnują gęste chmury piętra wysokiego i średniego.

 O poranku około 4-6 stopni na wschodzie, w zastoiskach mrozowych na południu i w centrum, do 6-8 stopni na pozostałym obszarze południa, centrum oraz na zachodzie kraju. Najcieplej z rana na północy- 8-10 stopni. W ciągu dnia prawdziwe lato. Od 18 stopni na północy Kaszub, 20-21 stopni na północy, 22 stopni na wschodzie, 23 stopni w centrum, 24 stopni na południu i zachodzie do lokalnie 25-26 stopni w okolicy Opola, Wielunia i Wrocławia.

Środa

Od tego dnia jest mglista, prognoza- niezbyt jasna.

Blisko Polski z każdej strony będzie bardzo dużo niżów. Środa, czwartek, piątek ma przynieść potężne ulewy na południe od nas- Francja, Austria nawet do 100-200 mm.

Właśnie od środy do końca tygodnia jest szansa na opady i zapewne każdego dnia w którymś skrawku naszego kraju popada. Nie będą to ulewy. Burze mają mieć przebieg spokojny z deszczem do 1-14 mm, wiatrem do 20-70km/h, gradem tylko lokalnym do maksymalnie 1 cm. Będzie to też bardzo parny i duszny okres- wiatr nadal słabe, najwyżej chwilami w południe umiarkowane do 30 km/h. Na niebie więcej chmur niż słońca.

Dopiero we wtorek wyklaruje się prognoza dokładnych opadów na środę i ich intensywność. Będzie to czas ciepłych nocy- 8-14 stopni. W ciągu dnia najcieplej na południu i wschodzie do 19-24 st, centrum do 17-22 stopni. Zachód i północ około 12-19 stopni- najchłodniej na wybrzeżu- przez wiatr znad Bałtyku.

Pozostaje nam trzymać kciuki. Życzę wszystkim deszczowego tygodnia.

Łukasz Sieligowski

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników