czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Problem z zakupem wysłodków. Sprzedaż prowadzona jest tylko dla plantatorów buraków

spot_img

Do niedawna, hodowcy bydła, którzy chcieli zakupić bazę paszową mogli zadzwonić do cukrowni i z wolnego rynku kupić wysłodki buraczane. Teraz natomiast zakup ten jest utrudniony. W niektórych cukrowniach wysłodki mogą odebrać tylko ci rolnicy, którzy są plantatorami buraków. 

Problem z zakupem wysłodków. Sprzedaż prowadzona jest tylko dla plantatorów buraków 
zdj: Archiwum AP

Cukrownie nie sprzedają wysłodków dla rolników z zewnątrz

Największy problem dotyczy województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W tych rejonach kukurydza porosła najsłabiej, przez co hodowcy zostali zmuszeni do zaopatrzenia się w bazę paszową z innych źródeł. Skontaktowaliśmy się z trzema cukrowniami w celu ustalenia jak wygląda obecnie sytuacja.

  • W cukrowni KGS w Nakle nad Notecią dowiedzieliśmy się, że nie ma obecnie możliwości zakupu wysłodków przez inne osoby niż zakontraktowani plantatorzy. Przekazano nam natomiast, że można próbować wpisać się na listę rezerwową na grudzień, jednak nie należy wiązać z tym nadziei, ponieważ nie wiadomo jak duże zapotrzebowanie będzie. 
  • W przypadku cukrowni KGS w Kruszwicy otrzymaliśmy informację, że wysłodki przeznaczane są wyłącznie dla zakontraktowanych plantatorów, tym razem już bez możliwości wpisania się na listę rezerwową.
  • Od Pfeifer & Langen Polska w Środzie Wielkopolskiej dowiedzieliśmy się, że popyt na wysłodki wśród plantatorów jest bardzo duży, więc spółka nie prowadzi sprzedaży wysłodków dla odbiorców spoza grupy swoich plantatorów.

A jak u was wygląda sytuacja? Macie problem z bazą paszową, czy jesteście zaopatrzeni i możecie spać na razie spokojnie? Dajcie znać w komentarzach!

Maria Chmal

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x