poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Problem z dostępnością nawozów będzie jeszcze większy. Yara wycofuje się z importu potasu z Białorusi

spot_img

Największy producent nawozów w Europie, Yara poinformował w poniedziałek o całkowitym wstrzymaniu importu nawozów potasowych z Białorusi w wyniku międzynarodowych sankcji wobec reżimu autorytarnego władcy Aleksandra Łukaszenki.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników ważniejsze od biznesu

Norweski producent nawozów powiedział w oświadczeniu opublikowanym 10 stycznia, że ​​„wpływ obecnych sankcji na Białoruś zmusił ich do zaprzestania pozyskiwania białoruskiego potasu, kluczowego składnika do produkcji nawozów mineralnych używanych w produkcji żywności.” Wstrzymanie importu jest obecnie inicjowane, a pełne wdrożenie jest oczekiwane do 1 kwietnia 2022 r. Yara poinformowała przy tym, że nadal będzie monitorować wszelkie zmiany sytuacji, w tym sankcje, w ramach bieżących operacji zaopatrzenia.

Chociaż działalność firmy chemicznej na Białorusi jest obecnie zgodna z międzynarodowymi sankcjami to w opinii firmy skutki obecnych sankcji wobec Białorusi zmniejszają zdolność Yary do pozytywnego wpływania na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników Belaruskali. „Dla Yary jest to rozczarowujący rozwój sytuacji. Jesteśmy mocno zaangażowani w bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników Belaruskali.” – mogliśmy przeczytać w komunikacie prasowym firmy.

 Pomimo zakończenia pozyskiwania potasu firma Yara zamierza kontynuować program bezpieczeństwa przemysłowego zainicjowany w 2021 r., w ścisłej współpracy z niezależnym związkiem zawodowym w Belaruskali i przy pełnym przestrzeganiu obowiązujących sankcji. 

Źródło: https://www.yara.com/
zdj:pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x