poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Pożar w zakładzie przetwórstwa chmielu

spot_img

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w godzinach porannych, w miejscowości Kępa Chotecka w gminie Wilków (województwo lubelskie) doszło do pożaru miejscowego zakładu przetwórstwa chmielu. Z ustaleń policji wynika, że ogień pojawił się wewnątrz zakładowych budynków. Wydobywający się stamtąd dym zauważył mężczyzna przebywający w bezpośrednim sąsiedztwie przedsiębiorstwa. Natychmiast powiadomił on strażaków.

 

Akcja trwała ponad dobę

Interweniowało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy przez ponad dobę prowadzili akcję gaśniczą. Rozprzestrzeniający się ogień, swoim zasięgiem objął dwa połączone ze sobą, murowane budynki. W środku znajdowały się pomieszczenia administarcyjno-biurowe, laboratorium, hala produkcyjna oraz magazyn.

Po akcji dogaszania pożaru, opolscy (Opole Lubelskie – przyp. red.), Policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa, rozpoczęli dochodzenie dotyczące przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: Portal Policja Lubelska

Pomorskie: nocny pożar budynku gospodarczego

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników