poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Pożar w Bałtyckim Terminalu Zbożowym – płonie dach elewatora! [WIDEO]

spot_img

Jak podaje Wydział Operacyjny Gdyńskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dziś od godzin porannych (około godz. 9.00), płonie dach elewatora zbożowego na terenach Bałtyckiego Terminalu Zbożowego przy ulicy Indyjskiej 1. Płomienie obejmują 300 metrów kwadratowych zadaszenia. Interweniuje kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej z Gdyni, Gdańska i Wejherowa. Dodatkowo służbom pomaga statek ratowniczy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Ze specjalnych działek umieszczonych na jednostce, podawana jest woda oraz tzw. środki wodno-pianowe. Dodatkowo w akcji ratowniczej udział bierze holownik Fair Play. Akcja gaśnicza polega nie tylko na opanowaniu pożaru, ale również na zapobieżeniu przeniesienia się ognia na sąsiednie magazyny.

 

Zapobiec rozprzestrzenianiu ognia!

Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że elewator znajduje się w pobliżu magazynów firmy zajmującej się przeładunkiem ładunków płynnych i sypkich, w tym oleju i alkoholi. Ewakuowano już blisko 50 pracowników.

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KP PSP Gdynia
Foto: Twitter Miasto Gdynia
Film: youtube

Zawrotna prędkość ciągnika i wypadek na zakręcie… do sklepu [WIDEO]

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników