środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Piątek z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

Kolejne zmiany w pogodzie.

W nocy od zachodu stopniowo przybywać będzie chmur. Do rana całkowite zachmurzenie dotrze nad zachodnią Warmię, Mazowsze, Śląskie. Na południowym zachodzie dodatkowo możliwe będą opady deszczu do 1-3 mm. Na wschodzie, Podkarpaciu i w Małopolsce sucho i bardzo dużo pogodnego nieba i tutaj również najchłodniej bo około -3/0 stopni. Na pozostałym obszarze około 2 stopni. Nieco cieplej na krańcach zachodnich 3 stopnie i południowym zachodzie 4-5 stopni.

Przed południem sucho na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu i wschodzie kraju. Od Ziemi Łódzkiej po Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie możliwe słabe opady mżawki. Po południu opady z centrum odsuną się nad północne Mazowsze, Suwalszczyznę i Mazury. W dalszym ciągu mżawka może padać na Kujawach (północ regionu), Kaszubach, Pomorzu Zachodnim i na północy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze przeważnie pochmurno ale sucho. Nieco więcej przejaśnień pojawi się na południu, południowym zachodzie i krańcach wschodnich.

W ciągu dnia najchłodniej na Warmii i Mazurach, Kaszubach i północy Mazowsza, gdzie zobaczymy nie więcej niż 5 stopni. W centrum około 6-7 stopni. Na wschodzie i południu 7-8 stopni. Najcieplej od Opola po Wrocław, Zieloną Górę – tutaj nawet 10-12 stopni.

Wiatr powieje do 50 km/h, zatem będzie silniejszy niż w poprzednich dniach.

 

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników